Windows 8.1 Kullanıcılarına 10 Haziran'a Kadar Müsaade

Windows 8.1'in Update 1 güncellemesini 10 Haziran 2014'e kadar yüklemeyen kullanıcılar diğer güncellemeleri de alamayacaklar.

Windows 8.1 Kullanıcılarına 10 Haziran'a Kadar Müsaade

Microsoft'un zaman zaman kullanıcılara emrivaki bir şekilde çeşitli sınırlamalar getirdiğini biliyoruz. Her ne kadar bu sınırlamalar kullanıcıların daha iyi ürünlere geçmelerini sağlamak için uygulansa da bunlardan rahatsız olanlar da mevcut ve onlar için bir kötü haberimiz var.

Windows 8.1 için yayınlanan ve Update 1 olarak adlandırılan devasa güncellemeyi 13 Mayıs'a kadar kurmayan kullanıcıların gelecekteki güncellemeleri de kuramayacaklarına dair bir bilgilendirme geçtiğimiz aylarda şirket tarafından yapılmıştı ancak hala pek çok kullanıcının bu güncellemeyi uygulamaması nedeniyle kuralın esnetilebileceği düşünülenler arasındaydı.

Ancak Microsoft'tan yapılan resmi açıklamaya göre Update 1'i kurma süresi 10 Haziran'a kadar uzatılmış durumda ve bu da demek oluyor ki 10 Haziran'a kadar çıkan güncellemeleri Update 1 olmadan da yükleyebileceksiniz fakat daha sonraki güncellemeleri bu şekilde yüklemek mümkün olmayacak.

Dolayısıyla kullanıcılar 10 Haziran 2014'e kadar Update 1 güncellemesini yüklemeliler. Aksi taktirde sisteminizin güvenlik açıklarına karşı savunmasız hale gelmesi mümkün olacaktır ve ayrıca performans güncellemeleri de kaçacaktır.

Windows 8.1'de Gizli Dosya Özelliği Nasıl Kullanılır

YORUMLAR