HeapMemView

HeapMemView

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 130
  • DOSYA BOYUTU 0.04 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

Bilgisayarınızda süregelen işlemlerin hafıza bloklarında ne kadar yer kapladığını görmek için bu programı kullanabilirsiniz.

HeapMemView programı bilgisayarınızda seçtiğiniz ram modüllerinin hangi işlemlerle dolu olduğunu görebilmek için kullanmanız gereken ücretsiz bir uygulama. Programı kullanarak direkt olarak yazılımlardaki hafıza izlerini takip edebilir ve bellek sızıntıları yapan uygulamalarınızı kontrol edebilirsiniz. Özellikle program geliştiriciler tarafından değerli bulunacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Herhangi bir kurulum gerektirmeyen programı direkt olarak çalıştırabiliyorsunuz ve daha sonra hangi programa dair bellek işlemlerini incelemek istediğinizi seçiyorsunuz. İki panelden oluşan program ilk panelde seçtiğiniz işlemin hafıza bloklarındaki dağılımını size gösteriyor. İkinci panel ise üst panelde seçtiğiniz hafıza bloğuna dair daha detaylı bilgileri sunuyor.

Geliştiricilerin yanında bilgisayarının anlamsız yere fazla bellek tükettiğini düşünenler de yine uygulamayı kullanarak hangi programların buna sebep olduğunu görebilir ve dilerlerse bu programları sistemlerinden kaldırabilirler.