VirusTotal Uploader

VirusTotal Uploader

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,098
  • DOSYA BOYUTU 0.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici VirusTotal

Bilgisayarınızdaki dosyaları ve programları online virüs taramasından geçirmek için bu ücretsiz ve resmi uygulamayı kullanabilirsiniz.

VirusTotal Uploader programı, uzun süredir pek çok kişinin severek kullandığı VirusTotal online dosya tarama sistemine şüphelendiğiniz dosyaları direkt olarak göndermenizi ve taranmasını sağlayan ve yine VirusTotal tarafından yayınlanan resmi bir uygulama. Böylece dosyalarınızın güvenliğini taramak için her defasında internet sitesine girerek dosya yüklemenize gerek kalmıyor ve bir program aracılığıyla hem dosyaları hem de web adreslerini kolayca taratabiliyorsunuz.

Programın arayüzü oldukça düz ve basit şekilde tasarlanmış. Ana amacının dosyayı VirusTotal'e göndermek olduğunu dikkate alırsak, bu işlevi başarıyla gerçekleştiriyor diyebilirim. Ayrıca dosya göndermek istemeyenler için internet linklerinin taratılabilmesi özelliği de programla birlikte gelenler arasında yer alıyor.

Comodo, ESET, Avast ve pek çok diğer popüler antivirüs sistemlerinin altyapısından faydalanabilen program, böylece dosya tarama işleminin en güvenli ve geniş şekilde gerçekleştirilmesine olanak veriyor. Dosyalar tarandığında haklarındaki pek çok bilginin ortaya çıkmasını da sağlayan VirusTotal, böylece üreticilerden tutun da MD5 kodlarına kadar onlarca farklı veriyi size sunuyor.

Sisteminizde sürekli olarak antivirüs barındırmak istemiyor ancak şüphe duyduğunuz dosyaları hemen tarayabilmek istiyorsanız VirusTotal Uploader'ı kullanmanızı öneriyorum.