AVG Antivirüs Nasıl Kapatılır veya Devre Dışı Bırakılır?

Yazımızda AVG'yi nasıl devre dışı bırakabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

AVG Antivirüs Nasıl Kapatılır veya Devre Dışı Bırakılır?

Merhaba Tamindir takipçileri. AVG Antivirüs virüsten korunma denildiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden birisi. Yıllardır antivirüs pazarında olan AVG kullanıcılara sunduğu ücretsiz antivirüs programı ile birçok bilgisayarın güvenle işlem yapmasını sağlıyor.

Bilgisayarlarımızda çalıştırdığımız her yazılımda olduğu gibi AVG Antivirüs'te de çeşitli problemler yaşanabiliyor. Bu problemlerden en sık karşılaşılanlardan biri AVG Antivirüs'ün bilgisayarınızda yüklü farklı bir program ile çakışması. Bu çakışmalar işletim sisteminizin çalışmasını ciddi anlamda aksatabiliyor ve sisteminizin kilitlenmesine sebep olabiliyor. AVG Antivirüs ile ilgili olarak yaşayabileceğiniz bir diğer sık karşılaşılan problem ise false positive olarak adlandırılan yanlış virüs alarmları. Aslında bu problem sadece AVG Antivirüs'e özel bir problem değil; çünkü her antivirüs yazılımı farklı dosyalara yanlış alarm verebiliyor.

Bu tür problemlerle karşılaştığınızda AVG Antivirüs'ü bilgisayarınızdan komple kaldırmaktan daha pratik bir çözüm var. Bilgisayarınızdaki yazılımsal çakışmaları giderebilmek ve yanlış virüs alarmları nedeniyle güvendiğiniz dosyaların engellenmesini önlemek için AVG Antivirüs'ü geçici bir süre devre dışı bırakabilirsiniz veya AVG Antivirüs'ün virüs koruma sistemini bilgisayarınız yeniden başlatılana kadar kapatabilirsiniz. Bu yazımızda da AVG Antivirüs kapatma ve AVG Antivirüs devre dışı bırakma işlemlerini nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.

AVG Antivirüs'ü geçici olarak devre dışı bırakmak için öncelikle görev çubuğu üzerinde saatin yanında yer alan sistem simgeleri bölümüne gidin. Bu bölümü yeşil ile işaretlenmiş alan içerisine tıklayarak açın ve simgeler arasında AVG'nin simgesinin üzerine sağ tuşla tıklayın (kırmızı ile işaretlenmiş alan):

Menü açıldıktan sonra "AVG korumasını geçici olarak devre dışı bırak" seçeneğini seçin. Karşınıza çıkacak olan pencerede size bilgisayarınızdaki AVG korumasını ne kadar süre ile devre dışı bırakmak istediğiniz sorulacak. Aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretli alanda yer alan menüyü açarak tercihinizi yapabilirsiniz:

Seçimi yaptıktan sonra "Tamam" tuşuna tıklayın. Bir sonraki adımda sizden yönetici izni istenecek. Bu izni "Evet" tuşuna tıklayarak verin ve işlemi sonlandırın:

Umarız yazımız işinize yaramıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

YORUMLAR