Akbil

Akbil
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Toplu taşıma araçlarından vazgeçemeyenlerin uygulaması Akbil, özleyenler için kendine has sesini tekrar canlandırıyor.

İstanbul'daki toplu taşıma araçlarında herkesin kullanmak zorunda olduğu akbil, elektronik olarak para aktarma ve toplama sistemi olarak açıklanıyor. İstanbulluların en çok kullandığı eşya olan akbil, bazı zamanlarda da büyük sorunlara yol açmıyor değil. Mesela akbili evde unuttuğunuzda toplu taşıma araçlarına binmek büyük bir çile haline dönüşüyor. Aynı zamanda yetersiz bakiye sesi de sizi akbile karşı doldurmaya yetecektir.

Akbil uygulamasını geliştiren Fatih Dursun ise olaya çok farklı yönden bakmış. Geliştirici, uzun bir süre akbil kullanmayan insanlara, akbilin sesini hatırlatmak için iOS platformundan ücretsiz olarak indirilebilen bir mobil uygulama yayınladı. Bu uygulama sayesinde 6 farklı akbil sesini hiç zorlanmadan dinleyebiliyor ve uygulama içerisinde bulunan nostaljik tramvay ile İstanbul özlemini giderebiliyorsunuz.

İndirimli akbil, aylık akbil, tam akbil ve aktarma gibi farklı çeşitlere sahip olan Akbil uygulaması, İstanbul'u özleyenler için tercih edilebilecek bir mobil uygulama olabilir. Ayrıca bazı şakalarınız için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Tabii bu arada yaptığınız şaka ile kimsenin zarar görmesine yol açmayın.

YORUMLAR