Cozy City

Cozy City
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cozy City, tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak dikkat çekiyor.

Cozy City hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda başarılı olabilmek için mantıksal çözümlemeler yapmak ve bizden istenen görevi çok iyi takip etmek gerekiyor.

Oyunda son derece sade ve yalın bir tasarım diline yer verilmiş. Gereksiz hiçbir ayrıntı veya göz yoran öğe yok. Kontrol mekanizması da son derece rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Zaten çok fazla bir aksiyon içerisine girmiyoruz. Bizden beklenen şey proje olarak gösterilen ev ve yol tasarımlarını hayata geçirmek. Projeler bize ekranın üst kısmında gösteriliyor. Ekranın alt kısmında ise projeleri hayata geçirebiliyoruz. Evleri ve yolları doğru bir şekilde dizerek sonuca varmaya çalışıyoruz.

Cozy City'de toplam 50 farklı bulmaca yer alıyor. Birçok bulmaca oyununda gördüğümüz gibi bu oyunda da bölümler kolaydan zora doğru ilerleyen bir zorluk seviyesine sahip. İlk bölümler kolay olsa da ilerleyen bölümler son derece zorlayıcı olabiliyor.

Oyunu zor kıln bi başka detay ise yapılan hareketlerin çok sınırlı bir şekilde geri alınabiliyor olması. Undo butonuna tıklayarak son yaptığımız adımı geri alabiliyoruz. Elbette bunu çok fazla kullanmamakta fayda var. Bu yüzden iyi düşünmek ve kesin karar vermek gerekiyor.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen Cozy City, zekaya dayalı oyunlar oynamaktan keyif alan oyunseverlerin seveceği türden bir yapım.

YORUMLAR