Deliçeri 1.4 (ios)

Deliçeri

1.4
Deliçeri
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Deliçeri, iPhone ve iPad'de oynanabilen platform macera tarzında tarihi oyun.

Deliçeri, Osmanlı İmparatorluğu’nun en iyi döneminde geçen platform macera türünde kaliteli bir mobil oyun. iOS cihazlarınızda tarihi oyunlara yer veriyorsanız hem görsel hem de oynanış tarafında kalitesini gösteren bu yapımı kesinlikle indirip oynamalısınız.

iPhone ve iPad’de oynanabilen çok sayıda iki boyutlu platform oyunu mevcut ancak tarihimizi hatırlatan, kaliteli grafiklere sahip hem de ücretsiz oyunlar pek fazla yok. Imagine Codes tarafından geliştirilen Deliçeri adlı mobil oyun, az sayıda yerli tarihi oyundan biri.

Oyunda Deli Birliği’nden ayrılarak Yeniçeri Ocağı’na geçmiş, Deliçeri olarak nam salmış yiğit bir cengaveri kontrol ediyorsunuz. Göreviniz; Bizans kalelerinden birine sızarak kuşatma öncesi bilgi toplamak. Oyunun ilginç yanı bu noktada ortaya çıkıyor. Bilgileri toplayıp ulaklar ile Padişah’a iletiyorsunuz ancak geri dönerken kale kumandanın kızına gönlünüzü kaptırıyorsunuz. Kale kumandanı kuşatma başladığında kızını da yanına alıp kaçınca asıl maceranız da başlamış oluyor. Karakterin kıza kavuşması için tüm zorlukları aşmasında yardımcı oluyorsunuz.

YORUMLAR