Dungeon Flicker

Dungeon Flicker
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mobil cihazınızda hem çerezlik oyun olsun hem de RPG havasını yakalayayım diyorsanız ücretsiz Dungeon Flicker size göre.

Karşınıza çıkan oyunların birçoğu artık canınızı sıkmaya başladıysa Dungeon Flicker isimli bu çalışmayı denemenizin zamanı gelmiştir. iOS cihazlarınızdan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu deneysel oyunun arkasındaki isim Japonya'dan Yoshiyuki Higo. Orjinal fikirlerin filizlendiği bu zindan oyununda çizgi roman tarzı görsellik ile FPS kamerasından oynama mantığı şaşırtıyor ve mutlu ediyor. Manevra kabiliyetinizin sınırlı olduğu bu oyunda amacınız olabildiğince fazla yol katedebilmek. Karşınıza çıkan rakiplere karşı için yapmanız gereken tek işlem ise aşağıda savaşmak için yer alan butona basmak. Bu rakipleri yere serince elde ettiğiniz ganimetleri ister satıyorsunuz veya isterseniz üstünüze de giyebiliyorsunuz.

Ana hatlarıyla baktığımızda kulağa basit görünen oyun aslında oldukça karmaşık bir mekaniğe sahip. Dövüşleri kaybettiğiniz zaman hareket mesafeniz kritik bir şekilde azalıyor. Etrafı keşfetmek için çok dolaşırsanız da durum böyle. Yegane amacınız aslında bu kuledeki çıkış noktasını bulabilmek. Çıkış kapısına ulaştığınız zaman ise karşınıza bir bölüm sonu canavarı çıkıyor ve onunla dövüşünüz kaçınılmaz.

Oyunda oldukça garip olan bir özellik, seviye atlama işinin fazla hızlı ilerlemesi. Her dövüşten sonra mutlaka seviye atladığınıza tanık olacaksınız ve kazandığınız yetenek puanlarını farklı özelliklerinize atamanız gerekecek. Bu işi zahmetli buluyorsanız işlemi sizin için otomatik olarak yapan bir mekanik durumu kurtarıyor. Daha tuhaf bir özellik ise bir başka kata ulaştığınız kulede kazandığınız tüm seviye puanlarının yok olması. Bir önceki dövüşlerden kalan eşya ve techizat dururken seviyelerin neden sıfırlandığını sorgulamamak elde değil.

Ücretsiz bir RPG oyunu peşindeyseniz, mobil oyun dünyasına bu çerezlik bir şekilde sunmayı başaran Dungeon Flicker sizi mutlu edecektir.

YORUMLAR