Escape from Montegrande

Escape from Montegrande
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Escape from Montegrande eski klasik arcade oyunlarını hatırlatan, yol boyunca çeşitli engelleri atlatmak üzerine dayalı son derece eğlenceli bir kaykay oyunu.

Eğer oyun tarihinin en ikonik kayak oyununu hatırlamıyorsanız hemen şu anda internet tarayıcınıza "SkiFree" yazmalısınız. Çocukluk zamanlarınızı hatırladıktan sonra iPhone ve iPad için yeniden doğan bu oyun türüne güzel bir örnek olarak Escape from Montegrande'ye geçebiliriz. Grafiksel olarak biraz değiştirilmiş, içerisinde farklı özellikler ve engeller koyulmuş yeni iOS oyunu Escape from Montegrande'de hapishaneden fırlayan bir suçlu olarak dünyanın en yüksek tepesinden aşağıya salınıyoruz.

Bu sefer kontrolünde olduğumuz kişi sıradan bir kayakçı yerine usta bir kayakçı olarak son derece çevik ve hızlı bir arkadaş. İsmi nedeniyle hapise atılmasından sonra adını temize çıkarabilmek için sizin yardımınıza ihtiyacı var. Yol boyunca önünü kesecek korumalar ve engelleri atlatmalı, olabildiğince hızlı bir şekilde gidebildiğiniz kadar gitmelisiniz. Yollarda bulacağınız güçlendirmelerle oyununuza renk katın, buz rampaları ve ağaçlarla korumaları atlatın. Escape from Montegrande dinamik oynanışı ve keyifli kontrolleriyle sizleri uzunca bir süre telefon başında tutacak.

Oyun temelde engelleri aşarak peşinizdeki korumaları atlatmak üzerine olsa da puan kazandıkça koleksiyonunuza katacağınız kanca vb. araçlarla korumaları rahatlıkla etkisiz hale getirip oyun keyfinize yenilikler katabiliyorsunuz. Buz rampalarında veya yamaçlarda kullanılmak üzere tutulan özel eşyalar oyuna renk katıyor. Ayrıca kaykay sürüşünüze göre kazanılan puanlar ileride açacağınız eşyaların da kalitesini etkiliyor. Bu nedenle oyundaki yüksek skor amacı gerçekten bir şey ifade eder derecede.

Escape from Montegrande maalesef iPhone ve iPad'ler için ücretli. Oyunun Android versiyonu tamamen ücretsizken Apple'ın oyunculara Escape from Montegrande'yi ücretli olarak sunması biraz hayal kırıklığı olmuş. Yine de eğer sağlam bir arcade oyunu arıyor ve kaykay temasından hoşlanıyorsanız oyun hoşunuza gidecektir.

ARTILAR

Oynanışı eğlenceli

Eski Arcade oyunları kalitesinde

EKSİLER

Düşmanların çeşitliliği maalesef az

YORUMLAR