Escape Locked Room

Escape Locked Room
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Escape Locked Room, iPhone ve iPad'inizde fazla yer kaplamayacak ücretsiz bir odadan kaçış oyunu.

Escape Locked Room, adında da anlayacağınız bir odadan kaçış oyunu. Kilitli bir odadan kaçmaya çalıştığımız bulmaca oyun hem iPhone hem de iPad’ler için hazırlandığından telefonda da tablette de rahatlıkla oynanabiliyor.

Tamamen ücretsiz olduğundan hiçbir satın alımla uğraşmadan doğrudan indirip oynamaya başladığımız odadan kaçış oyununda amacımız anahtara ulaşıp kilitli olduğumuz yerden kurtulmak. Günyüzü görmemize vesile olacak anahtara ulaşmak için odanın farklı noktalarına alenen yerleştirilmiş ve gizli ipuçlarını kullanıyoruz.

Oyunda ilerlemek için ipuçlarını bulmak tek başına yeterli olmuyor. Zekice gizlenmiş ipuçları doğrudan işimize yarayabildiği gibi bizi başka bir ipucuna da ulaştırabiliyor. Odanın farklı yerlerine dikkatlice bakarak bulduğumuz ipuçlarını çantamıza eklemek için üzerine bir kere dokunuyor, incelemek için de çift dokunuyoruz.

Kilitli mekanizmaları da çözdüğümüz oyunda bazı ipuçları doğrudan karşımıza çıkarken, bazılarına ulaşmak için elektriği söndürmek gibi aksiyonlara girmemiz gerekebiliyor. Bunları görmek içinse tamamen oyuna odaklanmamız, odayı piksel piksel taramamız gerekiyor.

Görsel anlamda beklentilerimi karşılamayan yapım oynanış olarak oldukça hoşuma gitti. Siz de benim gibi bir şeyleri çözme üzerine kurulu bulmaca oyunlarını oynamaktan keyif alıyorsanız, kilitli odadan kaçmanız gereken Escape Locked Room oyununu denemenizi tavsiye ederim. Hem ücretsiz hem de oldukça ufak boyutlu olduğunu da ekliyim.