Funb3rs

Funb3rs
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Funb3rs, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Funb3rs, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Oyunun ismi fun yani eğlence ve numbers yani rakamlar kelimelerinin birleşimiden türetilmiş.

Bu yüzden oyunun adından da anlayabileceğiniz gibi bir matematik oyunu ile karşı karşıyasınız. Eğer rakamlarla aranız iyiyse mantığınızı çalıştırarak oynadığınız oyunları seviyorsanız Funb3rs tam aradığınız oyun olabilir.

Oyundaki amacınız çok basit: ekranda yukarıda büyük şekilde çıkan hedef rakama ulaşabilmek. Bunun için de alt taraftaki karelerde gördüğünüz rakamları birbiriyle birleştiriyor yani topluyorsunuz. Bunu yapmak için parmağınızı rakamlar üzerinde tutup sürüklüyorsunuz. Fakat hedef rakamı tam tutturmanız ve aşmamanız gerekiyor, bu da zaman zaman çok zor olabiliyor.

Oyunu çevrimiçi dünyanın her yerinden oyunculara karşı veya arkadaşlarınıza karşı oynayabiliyorsunuz. Bunun için üye olmanız veya Facebook hesabınızla oyuna bağlanmanız gerekiyor. Ardından yarışmaya başlayabiliyorsunuz.

Oyuncu ile yarışırken hedefiniz, ulaşabildiğiniz kadar çok fazla hedef rakama ulaşmak. Bu şekilde diğer yarışmacı ile üç bölüm oynuyorsunuz ve üç bölümün sonunda en çok puana ulaşmış olan yarışmacı kazanıyor.

Fakat kendinizi çevrimiçi oynamaya hazır hissedene kadar isterseniz çevrimdışı egzersiz modunda da oyunu oynayabilirsiniz. Ya da isterseniz yanınızdaki bir arkadaşınızla sıra tabanlı mod ile karşılıklı da oynayabilirsiniz. Oyunda zorlandığınız veya takıldığınız zaman kullanabileceğini öneriler, turbo modu, zaman durdurma, geri alma gibi çeşitli güçlendiriciler de bulunuyor.

Eğer matematik, zihin, mantık gibi becerilerinizi geliştirmek ve aynı zamanda da eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bu oyunu denemelisiniz.

YORUMLAR