İzci

İzci
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul'un tarihini, kültürünü, anılarını ve olaylarını daha yakından incelemek isterseniz, İzci uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

Türkiye’nin ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri olan İstanbul’un tarihini, kültürünü, anılarını ve olaylarını daha yakından incelemek istemez miydiniz? O halde İzci uygulamasını mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Geçtiğimiz Eylül ayında beta sürümüyle yayına başlayan ve 300’e yakın kullanıcı tarafından test edilen İzci uygulamasının iOS sürümü indirilmeye hazır duruma getirildi. Android versiyonu için çalışmaları süren İzci uygulaması, İstanbul aşıkları için mükemmel bir kaynak olacaktır diye düşünüyorum.

Yalnızca 3 km yarıçapındaki bir çember içinde yer alan izleri görebileceğiniz uygulamada, şu an 1000’in üzerinde iz bulunuyor. Ayrıca, geliştiriciler tarafından tek tek girilen kentsel simge, tarihi eser, sinema, resim, edebi referans, müzik, tanınmış kişiler, haber, paralel evren ve utanç kütüphanesi gibi 17 kategori bulunuyor. Kullanıcıları İstanbul’u keşfetmeye yönlendiren uygulama, bu özelliğinden dolayı yalnızca 3 km yarıçapındaki alan içinde yer alan izleri gösteriyor. Bu alanın dışında kalan izlerin ise sadece başlıklarını görebiliyorsunuz.

İzci uygulamasını başlattığınızda isterseniz üye girişi yaparak, isterseniz de anonim olarak uygulamayı kullanabiliyorsunuz.  İlk güncellemeyle birlikte konumunuza göre etrafınızda yer alan ilgi çekici içerikleri haber verecek uygulama sayesinde İstanbul’u gezerken,  İzci haritasını açarak şehri keşfedebileceksiniz. 

YORUMLAR