Jade Empire 1.0.1 (ios)

Jade Empire

Jade Empire
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Jade Empire, bugüne kadar çıkardığı RPG oyunları ile nam salan BioWare'in eski oyunlarından bir tanesi olup, iOS üzerinden de oynanabilmektedir.

Jade Empire, iPhone ve iPad üzerinden oynanabilen bir RPG oyunudur.

Video oyunlarına ilgi duyup, Dragon Age ve Mass Effect isimlerini duymayanların sayısı çok azdır. Bugüne kadar çıkardığı harika oyunlarla, oyuncuların en beğendiği yapımcılardan bir tanesi olan BioWare'in 2005 yılında çıkardığı Jade Empire, artık iOS üzerinden oynanabilir konuma geldi. Jade Empire, BioWare'in diğer serilerine oranla daha az tutulsa da, öbür oyunlar gibi muhteşem bir senaryoya ve kendine has bir oynanışa sahip bir yapım.

Jade Empire, antik Çin'de geçen ve kendisine ait hayali bir dünya yaratmayı başarabilen bir oyun. Diğer RPG oyunlarında da olduğu gibi oyuna girer girmez, kendimie bir karakter yaratıyor ve ona belirli özellikler atıyoruz. Bu işlem bittikten sonra oyunun devasa hikayesine ilk adımımı atıyoruz. Bizi antik Çin'e götürmesinden ötürü dövüş sanatları üzerine kendimizi geliştiriyor ve rakiplerimizi de tekme tokat yoluyla halt etmeye çalışıyoruz.

Rol yapma oyunlarının en önemli özelliklerinden birini de bünyesinde barındıran Jade Empire, her seçiminizde size başka bir yol çıkartıyor ve yaptığınız her konuşma hikayenin şekillenmesini sağlıyor. Yani siz bir karar verdiğinizde, daha sonraki görevlerinizi ve hikayenizi etkiyor, bambaşka şeylerle karşılaşıyorsunuz. Bir mobil oyuna göre çok çok iyi grafiklere sahip olan oyuna dair daha ayrıntılı bilgileri ise hemen aşağıda yer alan videodan izlemeniz mümkün.

YORUMLAR