OberonSaga

OberonSaga
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

OberonSaga, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir kart oyunudur.

OberonSaga, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir kart oyunudur. Fakat klasik oyun kartı oyunlarıyla karıştırmamanız gerekiyor zira bu strateji ve rol yapmayı bir araya getiren kart oyunları kategorisine giriyor.

Toplanabilir ve değiştirilebilir kart oyunları olarak da bilinen bir kategori olan bu kart oyunlarında genellikle yukarıda da söylediğim gibi rol yapma öğeleri ve strateji öğeleri bir arada oluyor. Yani üzerinde bazı özellikler olan karakter kartları bulunuyor ve bunlarla çeşitli savaşlar yapıyorsunuz.

Çocukken cips poşetlerinden çıkan kartları ve bunlarla oynadığımız oyunları hatırlıyorsanız aslında bu oyunlarda bir nevi o oyunların mobil hali diyebilirim. OberonSaga da bu kategoride gerçek zamanlı savaşlar yapabileceğiniz bir oyun.
Oyunun hikayesine göre dünyada yaşayan bütün yaratıklar ateş, su ve tahta olmak üzere üç elementte yaratılmışlardır. Bu yüzden de sürekli kaos içerisinde olduklarından

Oberon isimli kral bunları kartlara hapsetmiştir. Fakat bin yıl sonra Kral Oberon ölümünden sonra kartların yanlış kullanılacağından endişe ettiği için kazanan elemente krallığı bırakacağını duyurmuştur. Gerçekten detaylı tasarlanmış etkileyici bir hikayeye sahip olması oyunu diğerlerinin bir adım önüne çıkarıyor diyebilirim.

Oyunu çevrimiçi bir şekilde diğer oyunculara karşı oynuyorsunuz. Gerçek zamanlı savaşlar yapabildiğiniz oyunda farklı kartları birbiri ile kullanarak ve kombine ederek farklı stratejiler geliştirebiliyorsunuz.

Ayrıca bununla birlikte oyunun grafiklerinin de gayet etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Oyunda savaşlar animasyon şeklinde yapılıyor ve oyunda 150 tip farklı canavar ilüstrasyonu bulunuyor. Ayrıca farklı oyun modları ile istediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz.

Eğer siz de kart oyunlarını seviyorsanız bu oyunu indirip deneyebilirsiniz.

YORUMLAR