Pirate Escape 1.2 (ios)

Pirate Escape

1.2
Pirate Escape
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pirate Escape, Karayip Denizinin en acımasız korsanının kaçırılmasını konu alan bir iPhone ve iPad oyunu.

Pirate Escape, iOS tabanlı iPhone ve iPad’inizde ücretsiz oynayabileceğiniz korsan oyunlarından biri. Karayip Denizinde 10 yıldır yağmalama yapan bir korsanın kaçırılmasını konu alan yapım parça birleştirmeye dayanan bulmaca oyunlarını oynamaktan hoşlananlar için harika bir yapım.

Detaylı hazırlanmış ışıklandırma efektleri ile büyüleyen görsellerinin yanından korsan filmlerinden alıntı müzikleri ile dikkat çeken kaçış oyununda kaçırılan deneyimli bir korsanın yerine geçiyorsunuz. Amacınız öncelikle hapsolduğunuz zindandan sonrasında ıssız adadan kaçmaya çalışmak. Tabii ki etrafınızda çok sayıda adam olduğundan, yüksek güvenlikli bir yerde tutulduğunuzdan Karayiplerin en acımasız korsanı da olsanız işiniz oldukça zor.

10 bölüm boyunca birçok mekan gösteren oyunda ilk bölüme yardımcınızla başlıyorsunuz. Yardımcınız ipuçlarını nasıl kullanmanız gerektiğini söylüyor ve kısa sürede oyuna adapte olmanıza yardımcı oluyor. Tabii ki bir noktadan sonra yardımcı esrarengiz bir şekilde kayboluyor ve tek başınıza kalıyorsunuz. Bu noktada oyunun zorluğu ortaya çıkıyor.

Oyunda ilerleyebilmek için hep bir objeyi diğer bir objeyle birleştirmeniz yani kombine etmeniz gerekiyor. Diğer kaçış oyunlarının aksine bulduğunuz objeleri akıllıca kullanarak şifreleri ortaya çıkarmaya çalışıyor, kilitleri ortadan kaldırmak için uğraş veriyorsunuz. Oyunun farklı bir yanı da ipucu bölümünde ortaya çıkıyor. Bir türlü kaçamadığınız odalarda oyunun videolu çözümlerini izleyerek yardım alabiliyor ve kurtulabiliyorsunuz.

Oyunun tek beğenmediğim yanı bölüm sayısının azlığı oldu. Toplamda 19 bölüm bulunmasına rağmen sadece ilk 10 bölümü ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz. 10 bölüm de iyi bir kaçış oyuncusu iseniz kesinlikle yeterli gelmeyecek.

YORUMLAR