Plume Air Report 1.1 (ios)

Plume Air Report

1.1
Plume Air Report
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Plume Air Report, bulunduğunuz şehrin hava kirliliği durumunu anlık takip edebildiğiniz ücretsiz bir iOS uygulaması.

Plume Air Report, dünya genelinde 150’den fazla şehrin hava kalitesi hakkında gerçek zamanlı olarak tahminde bulunan ücretsiz bir iOS uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. iPhone, iPad ve Apple Watch ile uyumlu olan hava raporu uygulaması yabancı olmasına karşın İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerini de içerisine almış.

Dünya genelinde hava kirlilik oranını canlı olarak takip ederek bizleri bulunduğumuz şehrin hava kalitesine ilişkin anlık olarak bilgi sunan farklı bir uygulama olan Plume’da saat bazında havanın kirlilik oranını görebiliyorsunuz. Hava kalitesi dışında havayı kirliliğine sebebiyet veren ana gazların oranın ve hava durumunun gösterildiği alanın altında bulunan çizgiyi kaydırarak saniye saniye havanın kirlilik durumunu görebiliyorsunuz. Ayrıca bisikletme binme, spor yapma, yemek yeme, bebek gezdirme gibi hava kalitesinin son derece önemli olduğu durumlar için hangi saat aralıklarında aktivitelerinizi gerçekleştirebileceğinizi de görme şansına sahipsiniz.

Hava kirliliği ölçümünü temiz hava ve aşırı kirlilik arasında beş farklı seviyede (hava kalitesini gösteren simgeler çok hoş olmuş) belirleyen Plume’da profil alanından günün belli zamanlarında ve havanın son derece kirli olduğu vakitlerde bildirim almayı seçebiliyorsunuz.

YORUMLAR