Republique 2.3 (ios)

Republique

2.3
Republique
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Konsol kalitesindeki grafikleri ve başarılı hikayesiyle dikkat çeken Republique mobil oyunlar arasında birinciliğe oynuyor.

Republique uygulama markette benzerine kolay kolay rastlanmayacak türden bir yapım. Oyunu tek kelime ile anlatmak gerekseydi bu kelime kesinlikle muhteşem olurdu. Republique'in referans noktaları ise Metal Gear Solid 4, Halo 4, F.E.A.R., Black & White 2, SOCOM gibi başarılı yapımlar.

Ücretliyken ücretsiz olarak sunulmaya başlayan Republique tahminlerime göre kısa bir süre sonra tekrar ücretli olabilir. Bu sebeple oyunu hemen indirip göz atmanızı öneriyorum. 916 MB gibi iddialı bir indirme boyutuna sahip olan Republique herhangi bir mobil oyundan alacağınız keyfin katbekat fazlasını vaat ediyor.

Oyunda son derece gelişmiş ve enteresan bir kontrol mekanizması kullanılıyor. Okumaması gereken bir kitabı okduğu gerekçesiyle gözetim altında tutulan bir kadın karakteri kontrol ettiğimiz oyunda karmaşık tasarımıyla zihin yoran laboratuardan kaçmaya çalışıyoruz. Bunu başarmak hiç de kolay değil zira etrafta birçok koruma mevcut ve kullanabileceğimiz çok az eşya var. Güvenlik kameralarından görerek kontrol ettiğimiz karakteri farklı bulmacaları çözerek kurtarmaya çalışıyoruz.

Ekranın sağ üst kısmında yer alan göz amblemine tıklayarak oyuna adeta farklı bir gözden şahit oluyoruz. Bu görüş yeteneği normalde göremediğimiz şeyleri farketmemizi sağlıyor. Bu sayede oyunda ilerleyebiliyoruz. Game Center desteğinin de eksik edilmediği oyunda başarılı performans sergileyerek lider tablolarında üst sıralara tırmanmak mümkün.

Konsol kalitesini aratmayan grafikleri oyunun bir başka artısı. Efektler ve gölgelendirmeler gayet başarılı kullanılmış ve gerçekçilik seviyesine olumlu katkıda bulunmuş. Unity motoru kullanan Republique mobil oyunlarda konsol kalitesi arayan oyunseverlerin mutlaka denemesi gereken bir yapım.

YORUMLAR