Sonic Jump Fever

Sonic Jump Fever
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

23 yıldır Sega'nın maskotu olan Sonic, bu kez platform olmayan bir oyun ile mobil platformlarda şansını deniyor.

23 senedir platform oyun sektörünün baş kahramanlarından biri olan Sonic, arada sırada başarısız denemelere tabii tutulmuş olsa da tartışılmaz klasik oyun kahramanları arasında yer alıyor. Sega’nın Dreamcast’ten sonra donanım sektöründen çıkmış olup yazılıma eğilmesi ve Sonic’i bir para kazanma aracına çevirmesi ise mavi kirpinin en kötü günlerini  yaşamasına neden oluyor. Kim derdi ki koskoca Sonic, dünyanın en basit mobil oyunlarına bir kahraman olsun.

Sonic Jump Fever ile farklı bir şeyler deneyen Sega; Sonic, Knuckles, Tails gibi ana karakterlerin olduğu bu oyunda yukarılara zıplayıp yüzükleri toplamanız gereken bir oyun yapmış. Aslında bakılırsa, ücretsiz olarak çıkan bu oyun ciddi bir indirme sayısı ile istenilen başarıyı yakaladı ve genel anlamda karşımızda çok kötü bir oyun da yok. Buradaki asıl sorun, ana karakterin Sonic olması, ve Sonic Generations gibi bir oyundan sonra Mario ile rekabet düzeyine ulaşabilmiş bir karakterin bu derecede istismar edilmiş olması.

Genel anlamda renkli ve güzel görselleriyle dikkat çeken oyuda aldığınız puan sayesinde lider tablolarına ulaşıp arkadaşınızla puanlarınızı kapıştırmanız mümkün. Oyun, az önce belirttiğim gibi basit ve eğlenceli, ama Sega’nın da Sonic ile olan geleceğini gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR