Surespot

Surespot
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Surespot uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan sadece alıcının görebileceği güvenli mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Surespot uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarını kullanarak yüksek güvenlikli ve şifrelemeye sahip mesajlar göndermek isteyen kullanıcıların ücretsiz olarak yardımına koşan açık kaynak kodlu uygulamalardan bir tanesi. Hem alıcı hem de gönderen tarafında aktif olan simetrik bir 256 bit şifreleme mekanizmasına sahip olan uygulama, bunu 521 bitlik bir anahtar sistemiyle de mühürlüyor ve böylece mesajların alıcı ve gönderen haricinde kimse tarafından görüntülenememesini garanti altına alıyor.

Uygulamanın arayüzü bu şifrelemeden etkilenmiyor ve normal kullanıcılar için sadeliğini koruyarak oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Hem yazılı mesajlara hem de resimli ve sesli mesajlara olanak tanıyan uygulama, dilerseniz gönderdiğiniz mesajların geri alınması ve karşı taraftan da silinmesi işlemine de izin veriyor. Böylelikle güvenliğinizden şüphe duyduğunuz anlarda direkt olarak gönderdiğiniz mesajlardan kurtulabiliyorsunuz.

Surespot'ta yer alan profilinizi oluşturmak için herhangi bir şekilde e-posta yahut telefon numarası bilgileriniz talep edilmiyor. Hatta birden fazla kullanıcı açmanıza izin verildiği gibi canınızı sıkan kullanıcıları engelleme şansına da sahipsiniz. İçeirsinde herhangi bir reklam barındırmadığı için mesajlaşma süreci içerisinde sizi rahatsız edecek bir şey de ekranınızda belirmeyecektir. Zaten uygulamanın üreticisi kullanıcı bilgilerinin hiç bir şekilde ticari amaçlı olarak kullanılmayacağını da özel olarak belirtiyor.

Çalışmak için bir 3G yahut WiFi internet bağlantısı gerektirmesi ise tahmin edebileceğiniz gibi mesajların gönderilip alınması için gerekli. Fakat çok fazla kota tüketimi gerçekleştirmemesi nedeniyle bu durumun sizin için bir problem oluşturacağını sanmıyorum. Güvenliği sıkı ve şifrelenmiş bir mesajlaşma uygulaması arayanların göz atmadan geçmemeleri gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR