Bleep 1.0 (Mac)
Bleep
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    133

  • Üretici

    BitTorrent, Inc.

Bleep uygulaması ile Mac işletim sistemli bilgisayarlarınızı kullanarak güvenli bir şekilde dostlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

Bleep uygulaması, Mac işletim sistemli bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor ve işini oldukça iyi yapıyor diyebilirim. Arayüzü her ne kadar çok çekici olmasa da bu işini yapmasına engel değil ve kullanırken herhangi bir rahatsızlık duymayacağınızı söyleyebilirim.

Diğer mesajlaşma uygulamalarının aksine, mesajlarınızı herhangi bir sunucu üzerinde barındırmayan ve böylece kişiler arasında direkt olarak mesaj gönderimi sağlayan uygulama, bu mesajları şifrelenmiş bir şekilde gönderiyor ve sadece sizin cihazınızda saklıyor. Dolayısıyla konuştuklarınızın herhangi bir şekilde başkalarının eline geçmesi imkansız hale geliyor.

Hem anonim olarak kullanmanıza izin veren hem de hesap oluşturabileceğiniz uygulama, arkadaşlarınızı bulmanız için Google hesabınızı kullanmanıza da olanak tanıyor. Windows ve Android işletim sistemleri için de yayınlandığı için sorunsuz bir şekilde tüm platformlardaki dostlarınızla görüşebiliyorsunuz.

Çalışması sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamayan program, sistem kaynakları üzerine de çok yük bindirmiyor fakat devamlı olarak internet bağlantısını kullandığını unutmamak gerek. Zira birebir bağlantı kurduğu için karşıdaki kişiden sürekli olarak bilgileri kontrol etmesi gerekiyor.

Eğer sohbetlerinizin kimse tarafından depolanmaması ve görülmemesi için çaba gösteriyor, gizliliğinize önem veriyorsanız kesinlikle denemeniz gereken mesajlaşma uygulamalarından birisi olduğunu söyleyebilirim.

YORUMLAR