Eset 5 Ürünlerindeki Yenilik ve Geliştirmeler

Uzun süren geliştirme ve itinalı testler sonunda oluşturulan ESET ürünlerinin beşinci sürümleri, 50 milyondan fazla virüs ve zararlı her türlü tehditlere karşı  daha önce hiç olmadığı kadar sağlam bir güvenlik sunuyor. Yeni sürümler, “ESET Live Grid, Bulut tabanlı itibar ve koruma teknolojisi“, “Çıkarılabilir Aygıt Koruması“,  “Gelişmiş Aile Koruması“, ‘’İzinsiz Girişleri Engelleme Sistemi’’ ve "Oyuncu Modu“, gibi özelliklerle öne çıkıyor. ESET Live Grid olarak adlandırılan yeni teknolojiyle artık “güvenli” dosyalar beyaz listeye alınıyor ve tarama bu sayede en iyi şekilde gerçekleşiyor.

{satis=cdsiparis&baslik=ESET Smart Security 5&link=http://www.cdsiparis.com/p-607-eset-smart-security-5.aspx&alt_baslik=Kapsamlı Bilgisayar Koruma Yazılımı}

{satis=cdsiparis&baslik=ESET NOD32 Antivirus 5 &link=http://www.cdsiparis.com/p-517-eset-nod32-antivirus-5.aspx&alt_baslik=Virüs Temizleme Programı}

Bulut-tabanlı zararlı yazılım toplama sisteminde devrimsel yenilikler yapan ESET 5 ürünlerinde birçok yeni ve geliştirilmiş özellik bulunuyor.Yeni ESET ürünlerinin başlıca özelliklerinden olan “Bulut-Tabanlı İtibar”la dosyanın zararlı olup olmadığı tespit ediliyor. ESET 5 ürünleri, özellikle Bulut tabanlı itibar ve koruma teknoloji ve İzinsiz Girişleri Engelleme Teknolojisi (HIPS) ile birlikte daha da güçlü.

Bilgisayarları bilinmeyen kötü niyetli yazılımlardan, istenmeyen etkinliklerden ve yeni tip saldırı türlerinden korumak için geliştirilen İzinsiz Girişleri Engelleme Sistemi (HIPS) ile maksimum koruma sağlıyor. Geliştirilen HIPS özelliğiyle arka planda çalıştırılan işlemleri, dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarını izleyip ağ filtreleme tespit yetenekleriyle analiz ediyor.Öne çıkan bir diğer yeni özellik Çıkarılabilir Aygıt Kontrolüyle USB, SD, firewire, CD ve DVD gibi aygıtlar takıldığında otomatik olarak uyarıyor ve aygıtın taranmasını sağlıyor. Kullanıcılar çıkarılabilir aygıtları, türüne, üreticisine, boyutuna ve diğer niteliklerine göre engelleyebiliyorlar.

Önceden tanımlanmış kategoriler ile saldırgan içeriğe sahip internet sitelerine girişi engelleyen Ebeveyn Kontrolü sayesinde kullanıcılar, istedikleri hesaba, istedikleri kategoride roller belirleyebilmekte. Oyuncular tarafından çok beğenilecek olan Yeni Oyuncu Modu ile sessiz moda geçerek açılan pencereleri engelleyip güç tasarrufu sağlıyor. Böylece oyun oynayanlar tüm dikkatlerini tam ekran uygulamalara ya da oyunlara verebiliyor. Tüm bu yeni ve gelişmiş özelliklerle hem tarama hızı hem de tespitlerdeki doğruluk oranı artıyor.

YORUMLAR