Scratch (web)

Scratch

Scratch
ÜCRETSİZ
2  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    24,088

  • Üretici

    Scratch

Çocuklar için geliştirilmiş programlama öğrenme platformudur.

Bilgisayar programlama, bildiğiniz gibi geleceğin mesleklerinden birisi. Sadece iş açısından değil kültür açısından da çocuklarımızın yavaş yavaş bilgisayar programlamayı öğrenmesi büyük önem arz ediyor.

Programlama ve kod yazmayı öğrenen çocukların analitik düşünmesi gelişiyor ve mantık konusunda büyük ilerleme kaydedebiliyorlar. Bu yüzden de sadece çocuklara özel oyun şeklinde programlama öğrenme platformları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Scratch da bunlardan bir tanesi. Bir eğitim web platformu olan Scratch, aynı isimli programlama dilinden esinlenilerek geliştirilmiş bir web sitesi. Bu web sitesi üzerinden kendi interaktif hikaye, oyun ve animasyonlarınızı geliştirebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Her ne kadar çocuklar için geliştirilmiş olsa da hangi yaşta olursanız olun, programlamaya giriş yapmak istiyorsanız yetişkin olsanız dahi severek kullanacağınız ve çok şey öğreneceğiniz bir platform olduğunu düşünüyorum.

Çocukların hem yaratıcılığını hem de analitik düşünmelerini geliştirecek olan bu platformun aynı zamanda tamamen ücretsiz olduğunu belirtmek istiyorum.

YORUMLAR