MagicRAR 10.1 (windows)

MagicRAR

MagicRAR
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MagicRAR ile ZIP ve RAR formatındaki arşiv dosyalarını açabilir, yeni arşiv dosyaları yaratabilirsiniz.

MagicRAR kullanıcılara ZIP ve RAR formatındaki arşiv dosyalarını açma, yeni arşiv dosyaları yaratma gibi konuların yanında disk sıkıştırma gibi konularda da yardımcı olan bir arşiv yöneticisidir.

MagicRAR ZIP ve RAR gibi en yaygın olan arşiv formatlarının yanında TAR, GZIP, BZIP2 gibi diğer arşiv formatlarını da desteklemektedir. Program Windows'ta yer alan içerik menüleriyle kendisini bütünleştirerek arşiv yaratma ve arşiv oluşturma işlemleri için oldukça kullanışlı olan kısayolları menülere ekliyor ve arşiv ile ilgili işlemler yapma sürenizi kısaltıyor. Bu nedenle WinRAR ve WinZip alternatifi olarak kullanabileceğiniz yazılımların başında yerini alıyor.

MagicRAR, 3 farklı bileşenden oluşmaktadır. Bu bileşenlerden olan MagicRAR Express sayesinde temel arşiv açma ve sıkıştırma işlemlerini yürütebiliyoruz. MagicRAR Drive Press ise bize bilgisayarımızdaki sabit disklerimizi NTFS sıkıştırma yöntemini kullanarak tamamen sıkıştırabilme imkanı sunuyor. Bu sıkıştırma yöntemi uygulandıktan sonra diskte yer alan dosyalara normal bir şekilde erişebilmekteyiz. MagicRAR Drive Press'in en güzel yönü sıkıştırma işlemi sonrası bize daha fazla boş disk alanı sunması ve disk alanımızı daha verimli kullanmamıza yardımcı olmasıdır.

MagicRAR'da yer alan üçüncü bileşen MagicRAR Studio ise oluşturduğumuz veya açtığımız arşiv dosylarını tarayarak kötü amaçlı yazılım ve virüs içermediklerini test etmektedir.

YORUMLAR