VirusTotal Scanner 4.5 (windows)

VirusTotal Scanner

4.5
VirusTotal Scanner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

VirusTotal Scanner, bilgisayarınız üzerinde yer alan dosyalar için VirusTotal üzerinde virüs taraması yapabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

VirusTotal Scanner, bilgisayar kullanıcılarının sabit diskleri üzerinde yer alan herhangi bir dosyayı virüs taramasından geçirmek için VirusTotal'ı kullanabilecekleri ücretsiz bir yazılımdır.

Hem kurulum dosyasının hem de taşınabilir sürümün bir arada kullanıcılara sunulduğu paket sayesinde isterseniz programın taşınabilir sürümünü bir USB disk üzerine kopyalayarak, ihtiyacınız olduğu zaman kolayca kullanabilirsiniz.

Programın kullanıcı arayüzü basit bir pencereden oluşmaktadır ve VirusTotal üzerinde taranmasını istediğiniz dosyaları seçmek için sürükle/bırak yöntemini veya dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.

Taranmasını istediğiniz dosyayı seçtikten sonra, program üzerinde yer alan MD5 ve SHA256 alanlarında, seçmiş olduğunuz dosyaya ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Tarama işlemini başlatmak için "VirusTotal Scan" butonuna tıklamalı ve tarama işleminin tamamlanmasını beklemelisiniz.

VirusTotal üzerinde yapılan tarama işleminin sona ermesiyle birlikte, programın alt bölümünde yer alan menü üzerinde virus uyarısı veren ve vermeyen tüm virüs programları otomatik olarak listelenecektir.

Virüs taraması yapmak için VirusTotal sitesine giriş yapmadan, masaüstü rahatlığında tüm işlemleri kolayca yapmanıza olanak sağlayan VirusTotal Scanner'ı mutlaka denemenizi öneririm.