Arrow 1.0.0.0 (winphone)

Arrow

Arrow
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Arrow, Ketchapp'ın refleksleri test eden, sinir sistemini harekete geçiren eğlenceli oyunlarından biri.

Arrow, basit lakin sinir bozucu beceri oyunlarının ustası Ketchapp’ın başımıza sardığı yeni yapımlardan biri. Reflekslerimizin ne kadar iyi olduğunu aynı zamanda sinirlerimizin de ne kadar güçlü olduğunu ölçen son derece zor olmasına karşın bağımlılık yapan bu oyunda olabildiğince dar bir labirentte bir yılan gibi süzülerek yolumuzu bulmaya çalışıyoruz.

Ketchapp’ın tüm oyunları gibi Arrow da olabildiğince basit ve modern görsellerle süslenmiş ve çıldırtıcı derece zor bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu ilk açtığımızda bir dönem elimizden bırakmadığımız şimdiki neslin Snake Rewind oyunu ile tanıdığı yılan oyununa biraz benziyor lakin çok daha zor olduğunu biraz ilerleyince anlamaya başlıyoruz.

Klasik yılan oyunundan esinlenerek hazırlanmış ancak çok daha eğlenceli olduğunu düşündüğüm Arrow oyununda kontrolünü sağlamaya çalıştığımız obje bir ok işareti. Ekrana dokunduğumuz an okumuz kıvrak hareketlerle ilerlemeye başlıyor. Okumuz kendiliğinden ilerlediğinden bize sadece yönü ayarlama bırakılmış. Bu noktada oyunun basit olduğu kararına varabilirsiniz lakin tabii ki değil. Okumuz istemsiz bir şekilde bir tarafa yönleniyor ve labirentte ilerleyebilmek için okun gittiği yönün tam tersi yöne dokunmamız yani dengeyi sağlamamız gerekiyor.

Arrow birçok beceri oyunu gibi yüksek puan yapıp arkadaşları çıldırtma üzerine kurulu. Oyunda puan kazanabilmek için yer yer karşımıza çıkan renkli objeleri yememiz gerekiyor. Puanımızı artıran bu objeler stratejik noktalara yerleştirilmiş. Kısacası bu oyunda puan kazanmak ta ilerlemek te çok kolay değil.

YORUMLAR