Solitaire 1.2.0.0 (winphone)
Solitaire
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    375

  • Üretici

    MobilityWare

Solitaire, Windows Phone cihazınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir kart oyunu.

Solitaire, eski Windows işletim sistemlerinde yüklü gelen ve dünya genelinde en çok oynanan kart oyunları arasında. Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz Solitaire oyunu temel olarak aynı ancak bazı farklılıklar gösteriyor.

Windows 3.0 işletim sistemi ile hayatımıza giren kart oyunu Solitaire’i oynamayan yoktur ancak yeni nesil pek bilmez. Bu açıdan oynanışın kısaca bahsetmem gerekirse; 52 kartlık tek bir desteyle oynanan kart oyunları arasında. Yedi sütun şeklinde düzenlenmiş 28 kartla başlar. İlk sütun bir kart ile başlar ve her sütunun sadece en üstündeki kart açıktır. Oyunu amacı ise astan papaza doğru artan sırada birbiriyle uyumlu dört sıra oluşturmaktır.

Oynanış olarak çok basit olmasına rağmen bırakamadığımız ve zaman öldürmek için birebir kart oyunları arasında yer alan solitiaire oyunun mobil sürümünde üç farklı puan sistemi bulunuyor. Standart ve Vegas puanlamadan birini seçebileceğiniz gibi puansız oynamayı da seçebiliyorsunuz. Puanlamanın haricinde bir kerede kaç kart açılacağını da yine aynı ekrandan seçebiliyorsunuz.
Windows Phone için geliştirilen Solitiare oyununda da istatistik bölümü yer alıyor. Kaç oyun oynadığınızı, kaç oyun kazandığınızı, en yüksek skorunuzu, kaç puan topladığınızı (standart ve vegas ayrı olarak gösteriliyor.)

Bildiğimiz Solitaire oyununu Windows Phone cihazımıza taşıyan yapım ücretsiz olarak geliyor ve oyundan bezdirecek reklamlar içermiyor.

YORUMLAR