Tabu TR (winphone)
Tabu TR
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    1,370

  • Üretici

    androledge

Tabu TR, Windows Phone telefonunuz üzerinden arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz kelime anlatma oyunu.

Tabu TR, arkadaş ortamında sıkça oynanan kelime oyunlarından tabuyu mobil platforma taşıyor. Windows Phone telefonumuza ücretsiz indirebildiğimiz kelime anlatma oyununda yasaklı kelimeleri es geçerek bizden istenen kelimeyi anlatmamız gerekiyor. Açıklaması zor oynaması keyifli bu oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

2 takım arasında oynanan kelime anlatma oyununda tek bir kural var. Kelimeyi karşı tarafa anlatırken listelenen yasaklı beş kelimeyi kullanmamamız gerekiyor. Olur da yasaklı kelimelerden kullanırsak, kullandığımız her kelime için 1 puan kaybetmiş oluyoruz. Örnek vermek gerekirse; Rodos Adasını anlatırken ada, Yunanistan, turizm gibi akla ilk gelecek kelimeleri söyleyemiyoruz. Anlatmakta zorlandığımız kelimelerde pas hakkımız var. Ancak bir oyunda en fazla 2 kez pas geçebiliyoruz.

Oyun esnasında soru ekranının altında bulunan pas, yasak kelime ve doğru butonlarına dokunarak takımların puanlarını belirliyor ve oyun sonunda da ekranın en üstünden kazanını görüyoruz.

Tabu TR, Windows Phone Mağazası’ndaki en iyi tabu oyunu diyebilirim ve her ay 100 yeni kelime ekleniyor.

YORUMLAR