Yılbaşı Gecesinde Çılgınlar Gibi Oynayabileceğiniz Mobil Oyun Önerileri

Yılbaşı gecesi evde arkadaşlarınızla vakit geçirmek istiyorsanız bu blogda listelediğimiz mobil oyunlar tam size göre.

Yılbaşı Gecesinde Çılgınlar Gibi Oynayabileceğiniz Mobil Oyun Önerileri

Her yılbaşının vazgeçilmez iki tür insanı vardır. Birinci tip insanlar yılbaşı gecesinde deliler eğlenmeye başlar ve o geceyi sabahlamadan asla evine dönmez. 10-9-8... diye yapılan geri sayımı arkadaş ortamında yapmadıktan sonra yeni yıla gönül rahatlığıyla giremez. Diğer insanlar ise PTT kısmını tercih edenler. Yani pijama, terlik ve televizyon üçlüsüyle yeni yıla merhaba diyenler. Bu kısım hem mütevazi, hem de evcimendir. Yılbaşı gecesinde çok para harcamadığı gibi kendi görüşüne inanarak evde daha rahat yeni yıla girerler. Peki, ama evde yılbaşı gecesinde vakit nasıl geçer? İşte bu blog yazımızda sorunuza cevap olarak sizlere yılbaşında nasıl vakit geçirdiğinizi anlamayacağınız, klasikleşmiş ama vazgeçilmeyen mobil oyunları derledik.

Yılbaşında oynanabilecek oyunlar listesine başlamadan önce kendinize en az 4 kişilik arkadaş grubu bulmanızı öneriyoruz. Bu kişiler aileniz de olabilir, her gün buluştuğunuz insanlarda. Malum oyunları tek başına oynayamıyorsunuz. Hadi listeyi incelemeye başlayalım.

1) Tabu

Tabu oyunu yasaklı kelimeleri söylemeden, ana kelimeyi anlatmayı amaçlayan bir bulmaca oyunu. İki kişilik gruplar oluşturarak oynayabileceğiniz bu oyunda en çok kelimeyi anlatan grup oyunu kazanır. Gerçek hayatta oldukça fazla oynanan Tabu'nun mobil cihazlar için tasarlanmış sürümünü de mutlaka denemeninizi öneriyorum.

2) Şişe Çevirmece

Lise yıllarında sıklıkla oynanan "Şişe Çevirmece" oyununu hatırladınız değil mi? Neden yılbaşı gecesinde tekrar eskileri hatırlamayasınız. Arkadaşlarınızı hemen çember şeklinde oturtun ve şişeyi çevirerek o korku dolu soruyu sorun: Doğruluk mu, Cesaret mi?

3) Jenga

Üst üste dizilmiş bloklar arasından istediğiniz parçayı çıkarabilir misiniz? Göründüğü kadar kolay değil. Yılbaşı gecesinde oldukça fazla beceri isteyen bu oyunu oynayarak arkadaşlarınız arasından kimin daha becerikli olduğunu öğrenebilirsiniz.

4) Tombala

Yılların eskitemediği, her yılbaşı gecesinin vazgeçilmez oyunu tombalayı bilmeyeniniz yoktur. O yüzden çok fazla açıklamaya gerek yok. Siz hemen aşağıdaki linkten oyunu indirin ve tombala oynayabileceğiniz kişileri ayarlayın.

5) Monopoly

Bir oyunda ne kadar şanslı olduğunuzu öğrenebilmek için Monopoly'yi oynayabilirsiniz. Sizlere verilen adımları geçin ve bakalım ne kadar zengin olabileceksiniz.

6) Okey

Yılbaşı gecesinde okeye dördüncü bulabilirseniz aslında oynanabilecek en eğlenceli oyunlardan birisi Okey. Yalnız okeyiniz varken dönerken dikkatli olmanızda fayda var.

7) Uno

Kart oyunları arasından en üst sıralarda olan Uno, sizlere yılbaşı gecesinde bitmeyen bir eğlence vadediyor.

8) Scrabble

Scrabble, kelime bilgisi konusunda kendisine güvenen arkadaşlarınızı karşınıza alarak oynayabileceğiniz güzel bir bulmaca oyunu. Size verilen anahtar kelimeyi kullanarak yeni kelimeler türetin ve çeşitli puanlar kazanın. Unutmayın oyunda en çok değil, en başarılı kelimeyi üreten kazanıyor.

Bizim yılbaşı gecesi için listelediğimiz mobil oyunlar 8 tane ile sınırlı kaldı. Ama başka oyun aramadan önerdiğimiz bu oyunlarla oldukça eğlenceli bir şekilde yeni yıla girebilirsiniz.

2016 yılının sizlere sağlık, huzur, mutluluk ve para getirmesi dileğiyle, HEPİNİZE MUTLU YILLAR!

Yılbaşında Kız Arkadaşınıza Alabileceğiniz 5 SüperTeknolojik Hediye

Android Kullanıcılarının Aklını Alacak Yılbaşı Hediyeleri

YORUMLAR