The Last Door: Collector's Edition (winphone)

The Last Door: Collector's Edition

The Last Door: Collector's Edition
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    15

  • Üretici

    Game Troopers

The Last Door: Collector's Edition, Windows Phone telefonunuzda oynayabileceğiniz en çekici korku temalı macera oyunlardan biri.

The Last Door: Collector's Edition, tüm platformlarda beğeni kazanmayı başaran ender point and click (işaretle ve tıkla) oyunları arasında. Popüler olduğundan mıdır bilinmez Windows Phone platformunda ücretli olarak karşımıza çıkan oyunda Victoria dönemi İngiltere’sinde gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Retro tarzı görselleriyle fazla çekici durmayan oyun hikayesiyle bizleri içerisine çekmeyi başarıyor. Hikaye üzerine yürüyen bir rol yapma – macera oyunu olduğundan kısaca bahsetmem gerekirse; 1891 yılının sonbaharında Jeremiah Devitt ismini taşıyan bir şahıs – ki bu karakter oyunun baş rol oyuncusu ve onun yerine geçiyoruz – eski okul arkadaşı Anthony Beechworth’dan gizli, şifreli mesajlar içeren bir imiz mektup alıyor. İşlerin yolunda gitmediğini anlayan karakterimiz sır perdesini kaldırmak için işe arkadaşının yaşadığı malikaneye gitmekle başlıyor. Bu noktadan sonra biz oyuna dahil oluyoruz.

Korku temalı macera oyunu olmasıyla tahmin edeceğiniz üzere karanlık atmosferiyle değil, sürükleyici hikayesiyle bizleri ekrana kilitleyen oyun dört bölümden oluşuyor. Dör bölüm boyunca karanlık ortamlarda (mekanların değişmesi güzel olmuş) tek başımıza bulmacaları çözerek olayı aydınlatma yolunda ilerliyoruz. Oyuna fazla kapılırsanız bu dört bölüm haricinde bonus bölümlerle süreyi katlamanız mümkün.

Oyunun oynanışı ise klasik belli bir noktaya dokunarak adım adım ilerleme şeklinde ve kullanabildiğimiz objeler ekranın alt tarafına konumlandırılmış. Oynanış basit ancak ilerlemenin aynı basitlikte olmadığını söyleyebilirim.

YORUMLAR