ZigZag 1.1.2.0 (winphone)

ZigZag

ZigZag
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ZigZag, oynaması basit ustalaşması zaman alan beceri oyunları arasında ve Windows Phone'da da ücretsiz.

ZigZag, Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirip, boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz bir beceri oyunu. Basit görünümlü ancak oynadıkça ne kadar sinir bozan bir oyun olduğunu anlayacağınız yapımlardan biri ve popüler beceri oyunlarının geliştiricisi Ketchapp’ın imzasını taşıması ile kısa sürede popüler oldu.

Kısa sürede milyonlarca indirmeye ulaşan bu beceri oyunu Windows Phone platformunda resmi olarak karşımıza çıkmasa da kaliteli bir kopyasına rastlıyoruz. Oyunu ilk gördüğünüzde çok basit bir oyun olduğunu düşünüyorsunuz ancak oynamaya başladığınızda ne kadar sinir eden bir oyun olduğunu, yüksek puan yapmanın imkansıza yakın olduğunu anlıyorsunuz. Zigzag şeklinde üç boyutlu tasarlanmış bir platformda ufacık bir topu kontrol etmeye çalıştığınız oyunda amacınız topu köşelere değdirmeden çıkarabildiğiniz kadar yukarı çıkarmak ve yol boyunca karşınıza çıkan elmasları toplamak. Tabii ki hem topu doğru zamanda yönlendirmek, hem de elmasları toplamak zorunda olmak oldukça zor. Çünkü ilerlediğiniz yol girintili çıkıntılı ve çok az yerde düz gitmeniz gerekiyor.

Ciddi anlamda odaklanma ve hızlı düşünme – hareket etme gerektiren oyunda yüksek puan kazanmak kadar elmas toplamak ta önemli. Zira topladığınız elmaslarla yeni bir topun kilidini açabiliyor ve yeni bir topla oynamaya başlıyorsunuz. Farklı renklerde olan toplar oynanışı etkiliyor. Özellikle zigzag yapmanız gereken yerlerde topun önemini daha iyi anlıyorsunuz. Topların gerçek para ile açılmaması ve kolay toplanabilen elmaslarla açılması güzel düşünülmüş.

Puan üzerine kurulu her mobil oyun gibi ZigZag da sonsuz bir oynanış sunuyor. Platform üzerinde zigzag çizerek ilerliyorsunuz ve ilerledikçe platformun rengi değişiyor ancak oyunun bir sonu yok. Tek amacınız olabildiğince yüksek puan almak. Puan demişken puanınız gerçek zamanlı olarak artıyor ve oyun esnasında görebiliyorsunuz. Dilerseniz puanınızı sosyal ağ hesaplarınızda paylaşıp oyunu oynayan arkadaşlarınıza meydan okuyabiliyorsunuz.

YORUMLAR