Awakener 1.3 (Android)

Awakener

1.3
Awakener
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Awakener 90'lı yılların klasik macera türünde geliştirilmiş, Android için tasarlanan ücretsiz bir point and click macera oyunudur.

Eğer eskilerin LucasArts yapımı macera oyunları hala içinizde yanan kor bir ateşse bağımsız oyun yapımcısı Daniel Alexander'ın yeni macera oyunu Awakener sizin için birçok anıyı yeniden canlandırarak ekranda göz yaşları dökmenizi sağlayacak. Şirin görselleri, eski tarzda tıkla ve yönet bazlı macera oynanışı, içten diyalogları ve absürt karakterleriyle Awakener tüm macera severleri kısa ama dinlemeye değecek bir hikayenin içerisine çekiyor.

Awakener'da Fadi isimli bir çocuk karakterimiz var. Her şey bir günlüğüne Sylvia teyzemizi ziyaret etmek için izin almamızla başlıyor. Ancak Sylvia teyzemizin bir sorunu var ve bunu çözmek için bizden yardım istiyor, bu sayede maceramız başlıyor. Çok derin bir konuyu eşelemeden direkt olarak tatlı diyaloglar ve ufak bulmacalarla yolumuzu buluyoruz. Kasabada birçok tuhaf insan yer alıyor ve siz her biriyle konuşarak olan biteni çözmeye çalışıyorsunuz. Bozuk para satan amcalar, bal kabaklarını köpeklere kaptırdığını iddia eden komşular ve ciddi görünen çılgın rahipler Awakener'da karşınıza çıkacak karakterlerden bazıları. Her biriyle konuşup en azından dertlerinin ne olduğunu öğrenmek ileride sizin için büyük fayda sağlıyor. Bulmaca zinciri buna göre şekillenirken yapmanı gerekeni de bu sayede kolayca anlıyorsunuz.

Eğer eski tarz macera oyunlarından hoşlanıyorsanız Awakener'ın anlattığı uzun olmayan bu masal hoşunuza gidecektir. Üstelik böyle bir macera oyununun içerisinde herhangi bir reklam veya satın alma barındırmadan tamamen ücretsiz olması da macera severler için büyük bir fırsat.

ARTILAR

Eski macera oyunlarının havasını yakalayan bir yapım

Diyaloglar ve karakterler eğlenceli

EKSİLER

YORUMLAR