Cosmos Browser

Cosmos Browser
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz Cosmos Browser ile internet bağlantısı olmadan web sitelerini görüntüleyebiliyorsunuz.

Cosmos Browser uygulaması, son dönemlerde karşımıza çıkan en ilginç uygulamalar arasında yer alıyor ve Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak henüz son sürümü yayınlanmadığı için sadece ABD'de yaşayan kullanıcılarımız indirebiliyorlar. Bu nedenle ülkemizde yayına sokulana kadar biraz daha beklemek gerekecek.

Uygulamanın temel işlevi, kullanıcıların herhangi bir şekilde internet bağlantısına sahip olmasalar bile mobil cihazlarından web sitelerini görüntüleyebilmeleri. Bunu gerçekleştirmek için Cosmos Web Tarayıcısı'nın adres çubuğuna ziyaret etmeniz gereken web sitesini yazıyor ve uygulamanın o siteyi internet olmadan ekrana getirmesini bekliyorsunuz.

Uygulama bunu oldukça akıllı bir şekilde başarıyor. Adresi girdiğinizde, direkt olarak SMS ile uygulamanın sunucularına gönderiliyor ve daha sonra CSS gibi ek öğelerden arındırılan adres telefonunuza yeniden SMS olarak dönüyor. Gelen SMS verilerini yorumlayan Cosmos Browser, siteyi size uygun bir formatta sunuyor. Ancak sunulan sonuçların genelde sadece linkleri ve yazıları barındırdığını unutmamalı ve görseller, CSS biçimlendirmeleri gibi öğelerin SMS ile iletilmesinin pek de mümkün olmadığını unutmamalısınız.

Bu nedenle Cosmos Browser direkt bir web tarayıcısı olmak yerine acil durumlarda kullanılabilecek bir araç haline geliyor. Hem ücretsiz olarak sunulması hem de kolay kullanılır bir arayüze sahip olması ise web gezintinizi internet olmadan en rahat şekilde gerçekleştirmenize imkan tanıyor.

Şimdilik ülkemizde yayında olmaması nedeniyle erişimde sorunlar yaşayabilirsiniz fakat önümüzdeki aylarda uygulamanın tüm dünyaya açılması bekleniyor.

YORUMLAR