Android'e Flash Player Nasıl Yüklenir?

Android akıllı telefon ve tabletlerinize Adobe Flash Player'ı yüklemek istiyorsanız rehberimizdeki adımları takip etmeniz yeterli.

Android'e Flash Player Nasıl Yüklenir?

Adobe Flash Player ile Android arasındaki geçmişte varolan anlaşma sona erdikten sonra Google artık Android cihazlarda Flash içerikleri görüntülemenin mümkün olmayacağını bizlere açıklamıştı. Her ne kadar Android 4.3 ve önceki sürümlerde Flash Player kurulumu bir nebze daha kolay olsa da, Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle birlikte Flash Player yükleme işlemi çok daha zorlu bir hal aldı. Bu nedenle Android 4.4 ve sonrasını kullanan takipçilerimiz için Android’e Flash Player Nasıl Yüklenir rehberimizi hazırlamamızın gerekli olduğunu düşündük.

Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen adımlarımızla birlikte başlayalım. Android cihazınıza Flash Player uygulamasını yüklemek için ilk olarak telefonunuzun veya tabletinizin “Ayarlar” bölümünden “Güvenlik” sekmesine gelmeniz gerekiyor. Bu sekmede yer alan “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini aktif hale getirerek devam etmelisiniz.

Bilinmeyen kaynaklar adımını tamamladıktan sonra yine “Ayarlar” sekmesinin altındaki “Uygulamalar” bölümüne girerek burada Adobe Flash Player’ın daha önceden yüklü olmadığından emin olmalı ve yüklüyse kaldırmalısınız.

Ardından aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Adobe Flash Player’ı cihazınıza indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosya cihazınızın “Dosya Yöneticisi”ne girdiğinizde “Download” veya “Downloads” adlı klasörlerden birisinde olacaktır.

Karşınıza çıkan “flash-player-android-tamindir.apk” dosyasının üzerine tıklayarak inen Flash Player kurulum dosyasını çalıştırabilirsiniz.

Dosyaya tıkladığınızda kurulum ekranı karşınıza çıkacaktır. Burada yer alan “Yükle” butonuna basarak devam ediyoruz.

Yükleme süreci cihazınızın hızına göre bir süre devam edecektir. Süreç bitene kadar bekliyoruz.

Yükleme tamamlandıktan sonra direkt olarak “Bitti” butonuna basarak bu ekrandan çıkış yapabiliriz.

Sıra geldi Dolphin Browser ve onun ardından Dolphin Jetpack uygulamalarını kurmaya. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak her iki uygulamayı da cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Dolphin uygulamalarını kurduktan sonra cihazımıza eklenmiş olan “Dolphin Tarayıcı” uygulamasını açıyoruz ve uygulamanın hemen alt kısmında yer alan yunus logosuna tıkladıktan sonra sol altta yer alan güneş benzeri logoya tıklıyoruz.

Burada Dolphin Jetpack seçeneğinin aktif olduğunu kontrol ettikten sonra değilse aktifleştiriyoruz. Bu aşamada uygulama yeniden başlamayı talep edebilir, yeniden başlattıktan sonra yine bu ekrana geliyoruz ve “Web İçeriği” sekmesine tıklıyoruz.

Web İçeriği” ekranının ikinci sırasında “Flash Player” seçeneği mevcut. Buradaki seçeneği “Daima Açık” olarak işaretliyor veya çalışmasını istediğimiz zamanları seçebilmek için “İsteğe Bağlı” seçeneğini seçili bırakıyoruz.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde sol tarafta Chrome Android tarayıcısının Oyunkolu’nda Flash oyunları çalıştırmadığını görebilirsiniz. Aynı oyunu Dolphin Tarayıcı ile açarsak sağda olduğu gibi başarıyla sonuçlanacaktır.

Bundan sonra Dolphin Tarayıcı kullanarak Android cihazlarınızda tüm Flash içeriklerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Maalesef Chrome ve Firefox hiç bir şekilde Flash oynatamıyor fakat onları da diğer gezintilerinizde kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın.

YORUMLAR