DiskUsage 3.5.3 (Android)

DiskUsage

DiskUsage
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DiskUsage uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdaki disk alanınızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

DiskUsage uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinin depolama alanlarının ne kadarının hangi dosya ve klasörlere harcandığını merak edenler için hazırlanmış ücretsiz bir dosya boyutu öğrenme uygulaması olarak karşımıza çıktı. Adından da anlayabileceğiniz gibi temel olarak boyut ölçümü yapmayı hedefleyen uygulama, çok kolay bir kullanıma sahip olduğu için herhangi bir teknik bilgi gereksinimi de bulunmuyor.

Android cihazınızın hem kendi depolama alanı hem de SD kartınızda bulunan alan konusunda gerekli tüm bilgileri alabilen ve sunabilen uygulama, herhangi bir boyut sınırı da barındırmıyor. Belirlenen dosya ve klasör boyutlarının oldukça güzel hazırlanmış bir diyagram üzerinde gösterilmesi sayesinde incelemeleriniz esnasında görsel olarak da yer kaplama raporlarını inceleyebiliyorsunuz.

Pek çok dosya yöneticisi ile uyumlu bir şekilde çalışırken launcherlarla birlikte de herhangi bir çakılma yaratmayan uygulama, açık kaynak kodlu olarak hazırlandığı için güvenlik anlamında korkacağınız herhangi bir şey olacağını da sanmıyorum.

Hazırlanan boyut diyagramı üzerinde daha detaylı incelemeler yapmak ve işlemler uygulamak isteyenler, yakınlaştırma, uzaklaştırma ve pek çok menü işlemini de rahatlıkla kullanabiliyorlar. Eğer Android telefon ve tabletiniz üzerindeki depolama alanına daha hakim olmak istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerekenler arasında yer aldığını düşünüyorum.

Çalışması esnasında internet bağlantısı da gerektirmeyen uygulama, reklamlar gibi rahatsız edici unsurlara da sahip değil.