Empire Run

Empire Run
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Empire Run, platform koşu oyunlarına yeni bir boyut kazandırabilecek düzeyde kaliteli bir yapım.

Empire Run, Android tablet ve akıllı telefonlar üzerinde oynanmak üzere geliştirilmiş, ekran başına kilitleyen bir platform koşu oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda Antik Mısır, Roma, Maya ve Uzakdoğu imparatorluklarına kadar uzanan bir maceraya tanıklık ediyoruz.

Daha önce pek çok koşu oyunu denemiş olmamıza rağmen Empire Run'da karşımıza çıkan hissi pek azında deneyimlemiştik. Ücretsiz olduğunu da hesaba katarsak oyunun ne denli bir başarı elde ettiğini daha rahat kavrayabiliriz.

Empire Run'daki amacımız kontrolümüze verilen karakterle bölümlere serpiştirilmiş olan altınları toplamak ve engellerden sakınmak. Engellere ek olarak oyunda karşımıza çok sayıda düşman çıkıyor. Düşmanların üstlerine zıplayarak etkisiz hale getirip yola devam edebiliyoruz.

Oyundaki karakterimiz otomatik olarak koşuyor. Biz ise doğru zamanlarda ekrana tıklayarak zıplamasını sağlıyoruz. Puan topladıkça özel gücümüz doluyor. Özel gücümüz tam olarak dolunca karakterimiz kısa bir süreliğine hızlanıyor ve önüne ne gelirse gelsin parçalıyor. Dolayısıyla en fazla ihtiyaç duyulduğu anda kullanılması akıllıca olacaktır.

Genel olarak Empire Run son derece başarılı bir oyun. Ücretsiz olmasına rağmen oyunseverlere benzersiz bir koşu oyunu deneyimi yaşatmayı başarıyor.