Android için En İyi Platform Oyunları

Oyun tarihinin en eski türlerinden biri olan platform, günümüze birçok klasik oyun katmış oldu. Bugün bile üretilmeye devam eden bu zıplamalı ve ilerlemeli oyunlar eski keyiflerinden pek bir şey kaybetmiş gibi görünmüyor.

Android için En İyi Platform Oyunları

Oyun tarihinin en eski türlerinden biri olan platform, günümüze birçok klasik oyun katmış oldu. Bugün bile üretilmeye devam eden bu zıplamalı ve ilerlemeli oyunlar eski keyiflerinden pek bir şey kaybetmiş gibi görünmüyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni cihazlarda da yerini bulan bu oyun türünün cep telefonlarına ve tabletlere uzanması uzun sürmeyecekti. Nitekim, farklı kontrol metodlarıyla bizi şaşırtan ve türe yeni bakış açıları getiren çalışmalara da tanıklık etmeye başladık.

Platform oyunlarını sevip Android cihazında bu tür ile ilgili sonsuz bir arayışa girenler için aklımızda yer edinen en makbul örnekleri bir araya getirdik. Blog yazısının bir sonraki sayfalarında sizleri bu oyunların kısa incelemeleri ve oyun içi görüntülerle birlikte indirme bağlantıları da bekliyor. İyi oyunlar dilerim.

  1. Android için En İyi Platform Oyunları
  2. BADLAND
  3. Cordy 2
  4. Granny Smith
  5. Leo's Fortune
  6. Mikey Shorts
  7. Prince of Persia Shadow&Flame
  8. Rayman Jungle Run
  9. The Cave
  10. Wind-up Knight 2

YORUMLAR