Heroes of Steel 3.1.3 (Android)

Heroes of Steel

Heroes of Steel
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Heroes of Steel, hikaye örgüsü ve muazzam dünyasıyla mobil platformda rol yapma oyunları arasından öne çıkan yapımlardan biri.

Bilgisayar oyunları arasında klasikleşmiş rol yapma oyunlarını hatırlıyorsunuz değil mi? Yukarıdan görünümlü olarak zindandan zindana koştuğumuz, 3-4 kişilik partiler halinde savaşçıları kontrol ettiğimiz stratejik rol yapma oyunlarının anısına büyük umutlar vaat edecek bir yapım olan Heroes of Steel, tüm rol yapma ve stratejik yapısına hikaye anlatımını da aşılayarak bambaşka bir dünya yaratıyor.

Tanrıların ve karanlık güçlerin hükmettiği bir zamandan gelen, post-apokaliptik çelik döneminde geçen oyunun hikayesi her ne kadar heyecan uyandırsa da öncelikle oyunun temeline alışmak biraz zaman alıyor. Yukarıdan görünümlü olarak zindan bazlı bir oynanışa sahibiz. Karanlık dönemlerden kalma 4 farklı kahramanımız var ve her birinin kendine özel yetenekleri, eşya ve etkileşimi bulunuyor. Eski rol yapma oyunlarının ilerleyişinde, sıra tabanlı bir stratejik yapı sergileyen Heroes of Steel'in görev zinciri çok başarılı. Bunun üzerine biraz daha hakimiyet kurulsa gerçekten kendinizi oyuna kaptırmanız mümkün, ancak kısıtlı görünüm ve grafik tasarımlarıyla daha çok retro rol yapma oyunları örnek alınmış.

Oyunun rol yapma özelliklerine değinecek olursak birçok RPG tutkununun aradığı tüm temel özelliklere hakim olduğunu görüyoruz. Karakter kişiselleştirme özellikleri, karakterinizin temel niteliklerinin nasıl dağıtılacağı, yetenek ağacı ve büyü sistemi gibi pek çok seçenek tamamaen oyuncuya bırakılarak geliştirilme seçeneğine sahip. Elbette eşya sistemi, silahlar, zırh vb. aklınıza gelebilecek her öge de partinizin gücünü arttırmak üzere zindan ve görevlerden edinebileceğiniz kıvamda. Oyunda yeni zindanlar, şehirler ve yerleşkeler keşfettikçe stratejinizi ve takım yapılandırmanızı da buna göre şekillendiriyorsunuz.

Bunca içeriğin tek bir yerde barınması tabii ki Heroes of Steel oyuncularına biraz da maddi bir sıkıntı yaratıyor. Oyunda yeni açılan bölümler dahi oyun içi de kullanabileceğiniz bazı eşyaların hepsi ücretli. Bu anlamda Heroes of Steel büyük ihtimalle potansiyelini kullanamıyor. Özellikle ücretsiz serüven arayanlar oyunun bu versiyonuyla sınırlı içeriğe erişiyor ve belirli bir yerden sonra tıkanıyorlar. Şahsen oyunun içeriği her ne kadar geniş bazlı yapılandırılmış olsa da para vererek oyun keyfini devam ettirecek bir hisse kapılmadım. Bölümleri bitirdikçe yeni açılan içeriklerin hepsi minimum da olsa sizden para istiyor ve eninde sonunda oyun içi öge satın almakla yükümlü kalıyorsunuz.

Yine de Heroes of Steel sunduğu devasa dünyayla ve içeriklerle tüm RPG severlerin denemesi gereken bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz oyunun ücretsiz deneme sürümüyle sizde nasıl bir izlenim bırakacağına bir göz atabilirsiniz.

ARTILAR

Stratejik rpg ögeleri

Fazla sayıda zindan

EKSİLER

Neredeyse oyun komple oyun içi satın almadan oluşuyor

Karakter tasarımları