Launcher Planet

Launcher Planet
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Launcher Planet, Android cihazlarınızı kendinize göre kişiselleştirebileceğiniz mükemmel bir uygulamadır.

Launcher Planet, telefonlarımızı göz zevkimize göre istediğimiz gibi değiştirebilmemize olanak sağlayan bir launcher uygulaması. İçinde barındırdığı pek çok özelliği sayesinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerimizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde kişiselleştirebiliyoruz. Karmaşık ve düzensiz bir kullanıcıysanız mutlaka yüklemeniz gerektiğini söyleyerek incelemeye başlayalım. 

Öncelikle Launcher Planet uygulamasının bize ne sunduğunu kısa bir şekilde özetleyelim: Basitlik ve düzen. Evet, anahtar kelimelerimiz bunlar olacak. Android dünyasının zenginliği karşısında maalesef bu iki arayışa çözüm getiremiyoruz. Dolayısıyla birtakım ekstra uygulamalara ihtiyaç duyuyoruz. İlk bakışta gözlemlediğim kadarıyla bu uygulama kendi alanında en iyilerden biri ve aldığı Reddot tasarım ödülünü de sonuna kadar hakediyor. Neden mi? 

Hızlı arama özelliği ile başlayalım. Bunun sayesinde tek tıklama ile pek çok kaynakta arama yapabiliyoruz. Tek yapmamız gereken arama kısmına gelerek anahtar kelimemizi yazmak ve kaynaklar arasında hızlı geçişler yaparak en doğru sonuca ulaşmak. Buna akıllı cihazınızdaki tüm kişi bilgileri de dahil. Diğer yandan 700'den fazla ücretsiz temadan istediğimizi de kullanabiliyoruz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış, dilerseniz 120 bin'den fazla arkaplandan birini de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın sevdiğim özelliklerinden biri de tek dokunuşla klasör kategorizasyonu yapabilmesi. Bunu özellikle ayrı bir paragrafta belirtmek istedim. Zira uygulama dünyasının karmaşıklığından kurtarması ve ekrana sade bir görünüm kazandırması mükemmel bir özellik olarak artı hanesine yazılmalı diye düşünüyorum. İkinci paragrafta yaptığımız kısa özet de böylelikle anlam kazanmış oluyor. 

Eğer Launcher uygulamaları arasında kendinize iyi bir seçenek arıyorsanız Launcher Planet'i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Denemenizi mutlaka öneririm.

YORUMLAR