Watchup

Watchup
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Watchup, uluslararası haber ve teknoloji kanallarının içeriklerini videolu ve yazılı olarak takip edebileceğiniz bir Android uygulaması.

Watchup, Android tabanlı telefon ve tabletinizin yanı sıra akıllı saatinizde de kullanabileceğiniz bir haber okuma ve izleme uygulaması. Dünya gündemini, teknolojiyi ve ilginizi çeken diğer konuları takip etmeyi seviyor ancak okumak için vakit bulamıyorsanız yeni bir uygulama olan dilediğiniz kanalın haberini karşınıza çıkaran Watchup oldukça işinize yarayacaktır.

Yeni uygulamalar arasında yer alan Watchup aslında Flipboard ile şekilde çalışıyor. Farklı olarak haberleri okumanın haricinde izleyebiliyorsunuz. Uygulamanın sunduğu kanallar arasında yok yok. BBC, CNN, Al Jazeera, Fox, Euronews, Reuters, Sky News, Bloomberg, MSNBC, ARD, ZDF dahil onlarca uluslararası televizyon kanalı haricinde Mashable, CNET, The Verge, IG gibi ağırlıklı olarak teknoloji içerikli yayınlar yapan popüler isimleri de takip edebildiğiniz uygulamanın en dikkat çeken özelliği haberleri dilediğiniz saatte karşınıza çıkarabilmesi. Uygulama içerisindeki basit alarmı kullanarak takip ettiğiniz haber kanallarının haberleri ile sabah uyanabiliyorsunuz.

Şu an için Türkiye seçeneği olsa da sadece yabancı kanalların haberlerini takip etmemize izin veren Watchup uygulamasında dinlediğiniz haberi beğenip beğenmediğinizi (Haberin beğenilmemesi durumunda diğer habere otomatik geçiş yapılması hoş olmuş.) belirtebiliyor ve sosyal ağ hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

İzlenilen habere göre haber başlıklarını getirme özelliği ile de dikkat çeken Watchup uygulamasını hesap oluşturarak kullanabildiğiniz gibi doğrudan da kullanabiliyorsunuz. Haber okumak kadar izlemeyi de seviyorsanız Watchup’ı indirip denemenizi öneririm. Kanalları favorilere alma seçeneği sunmaması, Türkiye kanallarının yer almaması ve yazılı haberleri kendi içerisinde açamaması gibi ufak eksikleri olsa da farklı bir uygulama olmuş ve denenebilir.

YORUMLAR