AMD Radeon RX 480 İncelemesi

RX 480 inceleme yazımızda kartın oyun performansını benchmark yaparak test ettik, ısınma değerlerini ölçtük, fiyatını değerlendirdik ve eski nesil AMD kartlarla karşılaştırdık

AMD Radeon RX 480 İncelemesi

AMD Radeon RX 480 incelemesi içinde benchmark, oyun testleri, teknik özellikler, ısınma değerlerine değindik ve fiyat değerlendirmesi yaptık.

Hatırlayacağınız üzere AMD geçtiğimiz aylarda yeni Polaris mimarisine sahip ekran kartlarını görücüye çıkarmıştı. Polaris ekran kartlarıyla birlikte AMD iddialı olduğu fiyat/performans segmentinde daha da agresif oynamaya başlıyordu. Bu ekran kartları arasında RX 480 özellikle piyasaya sunulan 8 GB gibi yüksek bir video bellek miktarına sahip modeliyle dikkat çekmekte. AMD Radeon RX 480 fiyatı ülkemizde şu an için 1000 TL civarında. Eskiden aynı segmentteki ekran kartları çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunuluyordu. Peki bu makul fiyata rağmen RX 480 performansı ne seviyede? İşte bu RX 480 incelememizde bu konuya ışık tutmak amacıyla RX 480 benchmarklarına ve oyun testlerine yer verecek, kartın ne derece ısındığını ölçecek, kartın tasarımına göz atacak ve AMD'nin yeni ekran kartlarıyla nasıl bir gelişme kaydettiğini aynı segmentte daha eski nesil bir AMD ekran kartı olan R9 280X ile kıyaslayarak gözlemleyeceğiz.

Testimizde kullandığımız AMD Radeon RX 480 ekran kartı, AMD'nin referans tasarıma sahip olan, hızaştırma yapılmamış, 8 GB video belleğe sahip olan modeli. İncelememizin ilk aşamasında RX 480'in tasarımına bir göz atalım. Sonrasında ise AMD Radeon RX 480 özelliklerini inceleyeceğiz.

  1. AMD Radeon RX 480 İncelemesi
  2. RX 480 Tasarımı
  3. RX 480 Teknik Özellikleri
  4. RX 480 Oyun Testleri
  5. RX 480 Fiyatı ve Performansı

YORUMLAR