American Truck Simulator Demo Nasıl İndirilir?

American Truck Simulator demosu çıktı, bu yöntemi kullanarak indirebilirsiniz

American Truck Simulator Demo Nasıl İndirilir?

Euro Truck Simulator 2 gibi başarılı simülaston oyunlarının geliştiricisi SCS Software kısa bir süre önce yeni nesil kamyon simülatörü American Truck Simulator'ı bütün oyun severlerin beğenisine sunmuştu. İlk çıkış yaptığında sadece ücretli olarak satışa sunulan American Truck Simulator'ın çıkışının birkaç hafta ardından oyunun demosu da Steam üzerinde yayınlandı. İndirim kampanyaları haricinde 59 TL fiyat etiketine sahip olan American Truck Simulator'ı satın almayı düşünüyorsanız veya oyun hakkında bireysel olarak fikir sahibi olmak istiyorsanız American Truck Simulator demosunu bilgisayarlarınıza indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

SCS Software maalesef American Truck Simulator'ın demosunu direkt indirilebilecek şekilde paylaşmıyor. American Truck Simulator demoyu indirebilmek için Steam adlı oyun platformunu kullanmanız gerekiyor. Eğer Steam üzerinden önceden bir oyunu indirmediyseniz bu yazımızda bu işi nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağız.

Yüksek kaliteli grafiklere sahip bir tır simülatörü olan American Truck Simulator'ın demosunu oynayabilmek için öncelikle bilgisayarınızın oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor olması gerekli. American Truck Simulator sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 Bit Windows 7 işletim sistemi (Oyun sadece 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışmaktadır)

- 2.4 GHZ çift çekirdekli işemci

- 4 GB RAM

- GeForce GTS 450, Intel HD 4000 veya eşdeğer özelliklere sahip bir ekran kartı

Eğer bilgisayarınız bu özelliklere veya daha üst seviyede özelliklere sahipse o zaman oyunu oynayabilmeniz mümkün olacak. American Truck Simulator'ın demosunu oynayabilmek için bilgisayarınızda Steam arayüzünün de kurulu olması gerekiyor. Steam'i bilgisayarıınıza bu bağlantıyı kullanarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz:

Steam'i bilgisayarınıza yükleyip kurduktan sonra bir de Steam hesabına ihtiyacınız olacak. American Truck Simulator demosu bu hesap üzerine indirilecek ve yine bu hesap üzerinden oynanabilecek. Bir Steam hesabını nasıl açacağınızı bu yazımızda anlatmıştık:

Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme

Kendinize bir Steam hesabı yarattıktan sonra bu hesabı kullanarak bilgisayarınıza yüklü Steam programına giriş yapın. Şimdi bu bağlantıyı kullanarak indir tuşuna tıklayın ve oyunun Steam sayfasına gidin:

Sayfa açılınca yukarıdaki resimde işaretlediğimiz sayfanın sağ üst köşesindeki "giriş" tuşuna tıklayın ve az önce yarattığınız Steam hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın. Şimdi sayfanın otra bölümünde göreceğiniz, alttaki resimde işaretlediğimiz "Demoyu İndir" tuşuna tıklayın:

Karşınıza çıkan seçeneklerden"Evet, Steam yüklü" seçeneğini seçin:

Şimdi tarayıcınız üzerinde küçük bir ileti kutusu açılacak. Bu ileti kutusunda "Uygulamayı başlat" seçeneğini seçin:

Bu tuşa tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede "İleri" tuşuna tıklayın:

Bu aşamadan sonra oyunun indirme işlemi başlayacak. Bilgisayarınıza 1 GB civarında boyuta sahip American Truck Simulator demo dosyaları indirilecek. İşlemin nasıl devam ettiğini aşağıdaki resimde işaretlediğimiz bölüm altından takip edebilir, indirme işlemi tamamlandığında oyunu buradan veya masaüstünüze oluşturulan kısayolun üzerine tıklayarak çalıştırabilirsiniz:

YORUMLAR