Android Cihazınızda Kullanabileceğiniz Sıradışı Duvar Kağıdı Uygulamaları

Android duvar kağıdınızdan sıkıldıysanız benzersiz alternatifler burada!

Android Cihazınızda Kullanabileceğiniz Sıradışı Duvar Kağıdı Uygulamaları

Eğer Android cihazınızın klasik duvar kağıdı artık size sıkıcı gelmeye başladıysa yeni Android duvar kağıtları aramanızın vakti gelmiş demektir. İnternet üzerinden Android cihazınızla uyumlu duvar kağıdı seçeneklerine teker teker göz atabileceğiniz gibi bu iş için özel olarak geliştirilmiş Android duvar kağıdı uygulaması seçeneklerini de deneyebilirsiniz. Bu uygulamalar genelde birçok duvar kağıdını bir araya topluyor ve kullanıcılara sunuyor. Yazımızda bu tür duvar kağıdı uygulamalarına yer vereceğimiz gibi, temel olarak belli özellikleri sayesinde benzerlerinden bir adım öne geçmeyi başarabilen duvar kağıdı uygulamalarına değineceğiz. Bu uygulamaları kullanarak Android cihazınıza bambaşka bir görünüm kazandırabilmeniz mümkün olacak. Dilerseniz bu uygulamalara göz atmaya başlayalım:

Photosphere

Photosphere Android ana ekranınıza çok daha dinamik bir görünüm kazandırmayı başarabilen bir canlı duvar kağıdı uygulaması. Photosphere temel olarak sabit resimleri interaktif bir hale dönüştürerek Android cihazınızı hareket ettirdiğinizde ekrandaki görünümünde değişmesini sağlıyor. Uygulama bu iş için 360 derecelik panoramik fotoğraflardan yararlanıyor. Bu panoramik fotoğraflar ekranınıza yerleştirildiğinde sanki sonsuz bir manzaraya bakıyormuşsunuz algısı oluşuyor. Android cihazınızın ekranını sağa veya sola kaydırdığınızda görüntü değişiyor, telefonunuzu veya tabletinizi aşağı veya yukarı eğdiğinizde hareket sensörünüz aracılığıyla derinlik algısı oluşuyor. Uygulamanın özellikle su altı panoramik fotoğraflarda başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Photosphere içerisinde bir adet panoramik duvar kağıdı yüklü olarak geliyor. Uygulama kendi panoramik fotoğraflarınızı kullanmanıza da izin veriyor; internet üzerinde çok sayıda panoramik fotoğraf seçeneğine ulaşabilmeniz mümkün.

Muzei

Muzei içerisinde farklı duvar kağıdı seçeneklerine yer vermesinin yanında Android cihazınızın ana ekranındaki görüntünün otomatik olarak değişmesini sağlıyor. Uygulamayı galerinizde kayıtlı fotoğrafları belli aralıklarlaana ekran görüntünüz yapacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede kendi kendine güncellenen bir canlı duvar kağıdına sahip olmaktasınız. 

Bir hayli popüler bir uygulama olan Muzei, başka duvar kağıdı uygulamaları tarafından da destekleniyor. Bu sayede farklı uygulamalarda yer alan koleksiyonlaınızın Muzei ile otomatik olarak ana ekranınzda değişerek gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Muzei'nin bir başka ilginç özelliği de duvar kağıdınızı bulanıklaştırarak ve parlaklığını azaltarak ana ekranınızdaki ikonları ön plana çıkarabilmesi.

Tapet

Tapet kullanıcılara hazır duvar kağıdı seçeneklerine göz atmak yerine kendi duvar kağıtlarını yaratma imkanı veren dikkat çekici bir uygulama. Tapet rastgele bir şekilde Google'ın materyal tasarımına benzeyen duvar kağıtları yaratabiliyor; kullanıcılar bu duvar kağıtlarındaki renkleri veya şekilleri değiştirebiliyorlar ya da uygulamanın tamamen yeni bir duvar kağıdı yaratmasını sağlayabiliyorlar. BU sayede bir kere kullandığınız duvar kağıdının 2. kere karşınıza çıkması zorlaşıyor. Hoşunuza giden duvar kağıtlarını beğenebiliyor ve Android cihazınıza kaydedebiliyorsunuz. Uygulamanın duvar kağıdı yaratması veya duvar kağıtlarında değişiklik yapabilmesi için parmağınızı farklı yönlere doğru ekranda sürüklemeniz yeterli.

Tapet sahip olduğu Muzei desteği sayesinde uygulama üzerinde oluşturduğunuz duvar kağıtlarının otomatik olarak Android cihazınızın ana ekranında değişmesini mümkün kılıyor. Tapet'i bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Walloid

Walloid arkadaşlarınızın telefonlarında gördüğünüz ve hayran kaldığınız duvar kağıtlarına ulaşmanızı kolaylaştıran bir uygulama olarak tanımlanabilir. Walloid temel olarak farklı Android cihazlarla ve Android işletim sistemleriyle birlikte gelen varsayılan duvar kağıtlarını tek bir uygulama içerisinde topluyor. Bu sayede güvenliğinden emin olamadığınız sitelerde duvar kağıdı arama derdinden kurtuluyorsunuz.

Walloid içerisinde 250'den fazla cihazda kullanılan 5000'in üzerindeki duvar kağıdı seçeneğine erişebilmeniz mümkün. Walloid de Muzei desteğine sahip:

The Terra Collection

The Terra Collection bize Android 5.0 Lollipop ve Android 6.0 Marshmallow ile tanıştığımız uydu fotoğrafları şeklindeki duvar kağıtlarına benzer birçok farklı seçenek sunuyor. Uygulama içerisinde yüksek çözünürlükteki fotoğraflara yer veriliyor ve bu fotoğraflardan istediklerinizi Android cihazınıza indirebiliyorsunuz. Eğer dünyanın kuşbakışı görünümünden kareleri Android cihazınıza taşımak isterseniz The Terra Collection'ı deneyebilirsiniz.

The Terra Collection, Muzei desteğine de sahip. Böylece The Terra Collection duvar kağıtlarınızın otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Brashpad

Brashpad de Tapet gibi kendi duvar kağıtlarınızı tasarlamanıza imkan tanıyan bir duvar kağıdı uygulaması; fakat Brashpad'ın biraz daha ileri seviye bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Brashpad oluşturacağınız duvar kağıdınızın birçok farklı detayını kendi ellerinizle belirlemenize izin veriyor. Uygulama içerisinde yer alan araçlarla renkler ve şekillerin yanısıra gölgeler, açılar, boyutlar gibi değerleri tercihlerinize göre yapılandırabiliyorsunuz.

Brashpad internete ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir uygulama. Uygulama ile yarattığınız duvar kağıtlarınızı cihazlarınıza kaydedebilirsiniz:

Eğer bu duvar kağıdı uygulamaları size hitap etmediyse aşağıdaki seçeneklere de göz atabilirsiniz:

YORUMLAR