Android için En İyi 5 Kısayol Uygulaması

Android kullanıcıları için mağazada bulunan en iyi 5 kısayol uygulamasını bu blog yazımızda listeledik.

Android için En İyi 5 Kısayol Uygulaması

Mobil işletim sistemi Android'i kullanan akıllı telefonları özelleştirerek daha kullanışlı bir hale getirebiliyorsunuz. Çoğu üretici firmanın dahili olarak eklemediği başarılı yazılımlar sayesinde özelleştirilebilen telefonlar, size zamandan vakit kazandırırken bir yandan da telefonunuza olan sevginizi arttıracak.

Android işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirilmiş kısayol uygulamaları arasından en iyilerini seçtik ve bu blog yazımızda derledik. Dilerseniz uygulamaların altında bulunan açıklamaları okuyarak hoşunuza giden ilk uygulamalıyı kurup hemen denemeye başlayabilirsiniz. Bu arada listemizde yer alan en iyi 5 kısayol uygulaması karışık olarak sıralanmıştır.

İşte en iyi 5 kısayol uygulaması:

1) EasyTouch

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan EasyTouch, eklemek istediğiniz kısayolları parmaklarınıza kodluyor. Yani ekrana ne kadar fazla dokunursanız o kadar fazla uygulamaya erişebiliyorsunuz. Gelişmiş özelliklerine rağmen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz. Google Play'den milyonlarca kez indirilen EasyTouch, 230.000'e yakın da beş yıldız puanına sahip.

2) Shorty

Telefonunuzun köşesinde bir "S" işareti bulunsa ve ona tıkladığınızda istediğiniz tüm uygulamalara erişebilseniz nasıl olur? Güzel olur dediğinizi duyar gibiyim. İşte Shorty sizler için böyle bir uygulama geliştirmiş ve kullanıma sunmuş. Telefonunuzun ekranını takip eden Shorty dairesi oldukça eğlenceli efektlere sahip. Erişmek istediğiniz bir kısayola kolaylıkla götüren Shorty uygulamalar arasında güzel bir alternatif. Ama ne yazık ki uygulamayı kullanabilmek için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

3) Floating Toolbox

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Floating Toolbox uygulaması sayesinde Android cihazınızda bulunan widget desteğini arttırabiliyorsunuz. Uygulamanın yükleme işlemi tamamlandığında ana ekranda bulunmasını istediğiniz kısayolları ayarlar penceresi sayesinde yapıyor ve onaylıyorsunuz. Daha sonra ana ekranınıza üç nokta gibi gözüken bir buton geliyor. Bu butona tıkladığınızda eklediğiniz kısayollara ulaşabilirsiniz. Tabii internette gezinirken bile Floating Toolbox sayesinde kısayollarınıza ulaşma imkanınız var. Uzun vadeli kullanımda ekranda sürekli duran Floating Toolbox kısayol butonu biraz sinir bozucu olabilir. Uygulamanın ücretli sürümü de bulunuyor ama alternatifler göz önüne alındığında bu uygulamaya para vermenizi tavsiye etmiyorum.

4) Simple Shortcuts

Simple Shortcuts uygulaması Google Play'de pek bilinmeyen fakat benimsendiğinde kullanışlı olabilecek bir uygulama. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu kısayol uygulaması sayesinde telefonunuzun ekranının her yerine kısayollar yerleştirebilirsiniz. Simple Shortcuts'un kısayolları barındıran uygulama penceresi biraz büyük boyutlara sahip ve bu yüzden telefonunuzun ekranında fazla yer kaplayabilir.

5) Assistive Touch 2

Assistive Touch 2, belki de listemizde yer alan en güzel 5 kısayol uygulamaları arasında ilk sıraya yerleşebilir. Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bu uygulama diğer mobil işletim sistemlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Uygulama küçük bir buton sayesinde istediğiniz tüm kısayollara ulaşmanızı sağlıyor. Bu küçük butonu da istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Ayarlar penceresi sayesinde sizlere oldukça geniş bir kişileştirme imkanı sunan Assistive Touch 2, kısayol uygulamaları arasında bu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Telefonunuzun için kısayol uygulaması arıyorsanız Assistive Touch 2'yi de kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Umarız yukarıda sizler için hazırladığımız olan uygulama listesi faydalı olmuştur. Diğer bloglarımızda görüşmek üzere!

Yüklediğiniz Android Uygulamalarının Kısayolları Ana Ekrana Gelmesin

Kesinlikle Kullanmanız Gereken 5 Google Chrome Kısayolu