Android Üzerinde Birden Fazla Google veya Gmail Hesabı Nasıl Yönetilir?

Yazımızda bu işi nasıl gerçekleştireceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Android Üzerinde Birden Fazla Google veya Gmail Hesabı Nasıl Yönetilir?

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Günlük hayattaki ve iş hayatımızdaki ihtiyaçlarımızdan ötürü birden fazla Gmail veya Google hesabı kullanabilmekteyiz. Birden fazla kullanıcı hesabı demek bu hesapları yönetmek için her seferinde bir hesaptan çıkış yapıp diğerine giriş yapmak anlamına geliyor. Bu işlem bir süre sonra yorucu ve sıkıcı olabiiliyor. Neyse ki Android cihazlarda birden fazla Gmail ve Google hesabını kolayca yönetebilmeniz için çoklu kullanıcı hesabı desteği bulunmakta. Bu özellik sayesinde bir hesaptan çıkış yapma ve diğerine geçiş yapma derdinden kurtulabiliyor ve aynı anda birden fazla hesabı yönetebiliyorsunuz. Bu yazımızda da bu işi nasıl gerçekleştirebileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Android cihazınız üzerinde birden fazla Gmail veya Google hesabını kullanabilmek için cihazınızın ayarlar menüsüne erişmeniz gerekiyor. Ayarlar menüsü altında "Hesaplar" başlığını bulduğunuzda bu bölümün en altındaki "Hesap ekle" seçeneğini seçin:

Karşınıza gelecek yeni ekranda ise "Google" seçeneğini şeçerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz:

Artık Google veya Gmail hesabımızı 2. bir hesap olarak Android cihazımıza tanıtabiliriz. Karşımıza gelecek pencere de yeni bir Google veya Gmail hesabı oluşturmamıza da izin veriliyor:

Eğer daha önceden kullandığımız Gmail veya Google hesabını 2. hesap olarak eklemek isterseniz "Mevcut hesap" tuşuna tıklayabilirsiniz. Yeni bir Google veya Gmail hesabı oluşturarak bu hesabı ikinci hesap olarak eklemek için ise "Yeni hesap" seçeneğini seçebilirsiniz. Bu adımdan sonra hesabınıza şifreniz ile giriş yaptığınızda 2. hesabınız aktifleşecektir. Artık 2. Gmail veya Google hesabınızın bildirimlerini Android cihazınızda alabileceksiniz. Umarız bu bilgiler işinize yaramıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Android Lollipop 5.0 ile Gelen Gizli Flappy Bird Oyunu Nasıl Oynanır?

YORUMLAR