Android'de Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android telefonunuzda bir sorun yaşayıp dosyalarınızı kaybettiyseniz, 7-Data Recovery uygulaması imdadınıza koşuyor. Silinen dosyalarınızı kurtarmak için makalemize göz atabilirsiniz.

Android'de Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android telefonunuzda bir sorun yaşayıp dosyalarınızı kaybettiyseniz, 7-Data Recovery uygulaması imdadınıza koşuyor. Silinen dosyalarınızı kurtarmak için makalemize göz atabilirsiniz.

7-Data Recovery uygulaması, telefonunuzdan silinen sms, rehber, resim, video, uygulama gibi dosyalarınızı geri getirebileceğiniz başarılı bir dosya kurtarma aracıdır. Silinen dosyalarınızı birkaç basit adımla kolay bir şekilde geri getirebilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan uygulamayı indirip, kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Android silinen dosyalar nasıl geri getirilir?


Basit arayüzü ile dosya kurtarma işlemi sandığınızdan daha basit olacak. Kurulumu gerçekleştirdiyseniz, uygulamayı başlatmadan önce telefonunuzda Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirmeniz gerekiyor.  Bunun için şu adımları izleyin: Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu. Etkinleştirdikten sonra 7-Data Recovery ‘i başlatın.

Açılış ekranındaki seçeneklere baktığımızda programın bilgisayarda dosya kurtarma işlemi için de kullanılabildiğini görüyoruz. Biz telefon için kullanacağımızdan Android Kurtar seçeneğine tıklıyoruz.

Telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirdikten sonra bilgisayara bağladıysanız, cihazınız hemen tanımlanacaktır. Sonraki seçeneğiyle devam ediyoruz.

Gördüğünüz gibi telefonunuzun bulunduğu sürücü tanımlandı. Bu sürücüyü seçerek Sonraki butonuna basıyoruz.

Telefonunuzda detaylı bir tarama yapıldıktan sonra klasörleriniz ekranda görünecektir. Bu klasörler arasından kurtarmak istediklerinizin yanındaki kutucuğu işaretleyerek Kaydet butonuyla devam edebilirsiniz. (Kurtarmak istediğiniz dosyalar, fotoğraflarınız ise RAW Dosyalar klasörüne mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.)

Kaydet butonuna bastıktan sonra kurtarılan dosyaların nereye kaydedileceğini seçmeniz gerekiyor. Seçimi yaptıktan sonra OK butonuna basıp, kurtarma işlemini başlatıyoruz.

İşlemin tamamlanması, kurtarmak istediğiniz dosyaların boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bir de küçük tavsiye verelim. Eğer dosyalarınızı kaybettiyseniz, telefon hafızasına ya da hafıza kartına herhangi bir dosya kopyalamadan ya da biçimlendirmeden bu işlemleri gerçekleştirin. Bu şekilde dosyalarınızın sağlam haline ulaşma oranınız daha yüksek olacaktır.

Android silinen fotoğrafları geri alma

Android işletim sistemine sahip telefonlarınızda silinen fotoğrafları geri almak için hemen yukarıda gördüğünüz fotoğrafları kullanabilirsiniz. Dosya kurtarma uygulamalarından bir tanesini indirdikten sonra bulunan dosyalar arasından fotoğraflarınızı seçebilir ve geri getirebilirsiniz. Eğer kurtarmak istediğiniz fotoğraflar geri getirelecek dosyalar arasında görünmüyorsa, bir başka uygulamayı indirip, onun üzerinden benzer yöntemleri deneyebilirsiniz.

YORUMLAR