Apple Hizmetleri İçin Mobil Ödeme Seçeneği Nasıl Aktif Edilir?

iTunes Store, App Store, iBooks Store ve Apple Music üyelikleri için cep telefonu faturası aracılığıyla mobil ödeme yapma nasıl aktif edilir? Tüm detaylar blogda...

Apple Hizmetleri İçin Mobil Ödeme Seçeneği Nasıl Aktif Edilir?

Dünyanın pek çok ülkesinde Apple hizmetleri için mobil ödeme seçeneği bulunuyordu. Bugün itibarıyla bu yenilik Türkiye için de aktif hale geldi. Artık operatörünüzün desteklemesi durumunda iTunes Store, App Store, iBooks Store ve Apple Music üyelikleri için cep telefonu faturası aracılığıyla ödeme yapabileceğiz. Peki mobil ödemeyi nasıl aktif hale getireceğiz? Bu blogda Apple hizmetleri için mobil ödemeyi nasıl aktif hale getireceğinizi anlattık.

iPhone, iPad veya iPod Touch için Mobil Ödeme Nasıl Aktif Edilir?

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızda mobil ödemeyi aktif hale getirebilmeniz için öncelikle App Store uygulamasını açmalısınız. Daha sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirin.

  • Ekranın alt kısmında bulunan Apple Kimliği bölümüne dokunun.
  • Apple Kimliğimi Göster dedikten sonra hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra Ödeme Bilgileri bölümüne gelin. 
  • Seçenekler arasında yer alan Mobil Ödeme'yi aktif hale getirin.

Bu noktada bir şeyi ifade edelim, kullandığınız telefon faturalandırmak istediğiniz operatör paketine bağlıysa "Bu Cep Telefonu Numarasını Kullan"seçeneğini belirleyin. iOS 8.4 veya sonraki bir sürümünü kullanmıyorsanız cep telefonu numaranızı elle girmeniz gerekir. Apple, iPhone'un cep telefonu numarasını kullanarak operatörünüzden cep telefonu faturasıyla ödeme yöntemi için kaydolup olamayacağınızı kontrol edip onaylar. Bu işlem gerçekleşirken, "Doğrulanıyor" iletisinin olduğu bir ekran görebilirsiniz.

Mac veya PC'de Mobil Ödeme Nasıl Aktif Edilir?

Apple hizmetlerinde mobil ödemeyi Mac veya PC'nizde aktif etmek isterseniz, öncelikle bilgisayarınızda bulunan iTunes'u açmalısınız. Daha sonra üst bölümde yer alan "Hesap" bölümüne gelmeli ve "Giriş Yap" kısmına tıklamalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek.

Aynı "Hesap" bölümden Hesabımı Görüntüle kısmında yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkıyor. Burada bizi ilgilendiren kısım "Ödeme Türü" bölümü. Yanındaki "Düzenle" kısmına geldikten sonra ise "Ödeme Türü" bölümünden mobil ödemeyi aktif edebilirsiniz. 

Başlangıçta giriş yapmanız için diğer iOS cihazınızdan bir doğrulama kodu isteyecek. Bu işlemi de kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Apple Hizmetlerinde Mobil Ödeme Devri Artık Türkiye'de!