BlueStacks Nasıl Kaldırılır?

BlueStacks'i bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için izlemeniz gereken adımları anlatıyoruz.

BlueStacks Nasıl Kaldırılır?

BlueStacks’i Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirerek Android tabanlı cihazlar için geliştirilmiş milyonlarca uygulama ve oyunu bilgisayarınızda zahmetsizce çalıştırabiliyorsunuz. Kullanımı da oldukça basit olan bu yazılım Android cihazlarda yaşanılan deneyimi tam anlamıyla yaşatmasa da temelde sorunsuz çalışıyor ve güncel oyun ve uygulamaları akıcı bir şekilde denemenize izin veriyor. Ancak herhangi bir sebeple BlueStacks’i sisteminizden kaldırmak isteyebilirsiniz. Hazırladığımız rehber ise bu hususta size yardımcı olacak.

Dünya genelinde en çok tercih edilen Android emülatörü BlueStacks, hem Android cihazı olanlar hem de olmayanlar için oldukça kullanışlı bir yazılım. Android cihazınız varsa denemek istediğiniz uygulama veya oyunu bilgisayarınıza kuracağınızdan hem telefon veya tabletinizi alanını gereksiz yere işgal etmemiş oluyor ve hem de kurup kaldırma işlemlerinden sonra cihazınızda zamanla oluşabilecek şişlikleri yaşamamış oluyorsunuz. Android cihazınız yoksa Bluestack zaten sizin için altın bir yazılım niteliğinde. En popüler oyun ve uygulamaları bilgisayarınızda tam ekran olarak kullanabiliyorsunuz. BlueStacks’in diğer bir güzel yanı da sürekli güncellenmesi. Bu sayede hem en yeni uygulama ve oyunları sorunsuzca açabiliyor, hem de tüm işletim sistemlerinde sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Bu denli harika bir yazılım olan BlueStacks’i denedikten sonra herhangi bir nedenden ötürü Windows bilgisayarınızdan tamamen kaldırmaya karar verebilirsiniz. Bu işlem oldukça basit olmasına karşın nadir de olsa BlueStacks’i kaldırma sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Aslında BlueStacks’i Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan sadece dört adımda ve hiçbir yardımcı program kullanmadan kaldırabilmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

Denetim Masası altında Program ve Özellikler’e gidiyorsunuz. BlueStacks App Player ve BlueStacks Notification Center öğelerini kaldırıyorsunuz.

Denetim masasından kaldırma işleminin ardından kırıntılar kalmış olup olmadığına bakıyorsunuz. C:\Program Files (x86)\BlueStacks veya C:\Program Files\BlueStacks ve C:\ProgramData\BlueStacks , C:\ProgramData\BlueStacksSetup klasörlerine rastlarsanız elle kaldırıyorsunuz.

BlueStacks da her yazılım gibi kayıt defterine izini bırakıyor. Bunun için BlueStacks'in kendi hazırladığı kayıt defteri dosyasını indirip çalıştırıyorsunuz ve uyarıyı “Evet” diyerek geçiyorsunuz.

Bilgisayarınızda yeniden başlattığınızda BlueStacks, bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmış oluyor. Diğer bir deyişle hiç kurmamış gibi oluyorsunuz. Yine de BlueStacks'i kaldırmada sorun yaşarsanız “En İyi Program Kaldırma Araçları” blogumuza göz atabilirsiniz.

BlueStacks'i kaldırdıktan sonra günün birinde tekrar yüklemek isterseniz "BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır?" rehberimize göz atmanız yazılımı sorunsuzca kullanabilmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

YORUMLAR