Android Uygulamalarını Masaüstünde Çalıştırma

ARC Welder uygulamasıyla Android uygulamalarını masaüstümüzde çalıştırıyoruz.

Android Uygulamalarını Masaüstünde Çalıştırma

Android uygulamalarını masaüstü PC'lerde çalıştırmak için şimdiye dek pek çok araç ortaya çıkmıştı ancak maalesef bunların genellikle kullanılması oldukça zordu ve kullanıcıların sıkıntılar yaşamalarına sebep oluyorlardı. Geçtiğimiz hafta bu durumda büyük bir değişim olduğunu sizlere Android Uygulamaları Artık Google Chrome'da Çalışıyor haberimizle birlikte aktarmıştık.

Tabii ki ARC Welder kullanılarak bunun nasıl gerçekleştirileceğini sizlere bir rehber hazırlayarak aktarmayı da unutmadık. Dilerseniz Android uygulamalarını masaüstünde çalıştırma konulu yazımıza hemen başlayalım ve detayları resimlerle birlikte aktaralım.

İşlemi gerçekleştirmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamanın Chrome marketi sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamlamak için Google Chrome web tarayıcısını kullanmanız gerektiğini unutmayın. Eğer hali hazırda kullanmıyorsanız onun da indirme bağlantısını aşağıda görebilirsiniz.

Eklentinin sayfasına girdiğinizde ilk olarak karşınıza ekleme sayfası gelecektir. Bu sayfada yer alan "Chrome'a Ekle" butonunu kullanarak ekleme prosedürünü başlatmamız gerekiyor.

Butona bastıktan sonra gelen onay penceresinde de "Ekle" butonuna basarak devam ediyoruz.

Bu noktada iki seçeneğiniz var. Eğer Google Chrome'un uygulama başlatma butonu başlat çubuğunuzda yer alıyorsa çubukta hemen ARC Welder'a tıklayarak uygulamayı açabilirsiniz.

Bazı kullanıcılarda bu özellik olmayabiliyor ve o zaman da adres çubuğunun hemen sol altındaki "Uygulamalar" butonuna basarak oradan yine ARC Welder'ı bulmak gerekiyor.

ARC Welder açıldığında karşınıza çıkan ilk pencerede "Choose" butonuna basarak uygulamanın aktif olarak çalışmak için talep ettiği klasörü belirlememiz gerekiyor.

Klasör seçiminizi yaptıktan sonra "Tamam" butonuyla devam ediyoruz.

ARC Welder sadece APK dosyasına sahip olan Android uygulamalarını açabiliyor. Bu nedenle açmak istediğiniz uygulamanın APK dosyasını bularak bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekli. APK'yı elde ettikten sonra tek yapmanız gereken sıradaki ekrandaki "Add your APK" butonuna basmak.

Tabii ki sırada APK seçme ekranı var. APK dosyamızı bulduktan sonra seçiyor ve "" butonuna basıyoruz. Ben ARC Welder'ı test etmek için Twitter uygulamasını kullandım.

Bir sonraki ekranda ise bazı seçenekler yer alıyor. Bunları kullanarak yatay veya dikey ekran seçimi yapabilir, tablet, telefon ve tam ekran uygulama çalıştırma gibi opsiyonları deneyebilirsiniz. Direkt olarak uygulamayı açmak için "Launch App" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Aşağıda da görebildiğiniz gibi Twitter uygulamamızı Chrome içerisinden kolayca açtık ve kullanabiliyoruz.

Lakin ARC Welder'ın paralı veya uygulama içi satın alma seçenekleri olan uygulamalarda henüz çalışmadığını da belirtelim. Ayrıca bazı oyunlar ve uygulamalarda sorunlar yaşamanız da olası. Bu nedenle olabildiğince basit uygulamaları denemeyi unutmayın.

ARC Welder ve Google Chrome'u aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Retrica Fotoğraflarınızdan Logo Nasıl Kaldırılır?

YORUMLAR