Chrome Dosya İndirme Hatası ve Çözümü

Google Chrome dosya indirme hatası için hangi yöntemler uygulanmalıdır? Bu yazıda can sıkıcı sorunun düzelmesine yardım edebilecek yöntemleri sıraladık.

Chrome dosya indirme hatası için uygulanabilecek çözüm yöntemleri neler? Günümüzde en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome zaman zaman çeşitli sorunlarla karşımıza çıkabiliyor. Eğer bir dosya indirmeye çalıştığınızda, dosyanın indirilemediği ile alakalı bir problem alıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Chrome'un dosya indirme sorunu aslında oldukça sık görülen bir problemdir. Bunu göz önünde bulundurarak bu sorunla ilgili yapabileceğiniz işlemleri, basit püf noktaları ve etkili ipuçları ile karşınızdayız. Peki bu sorunla nasıl baş edebilirsiniz? Hadi hızlıca yazıya geçelim!

Chrome Dosya İndirme Hatası Nasıl Çözülür?

 • Bağlantıyı kontrol edin.
 • Temel temizlik yapın.
 • Donanım hızlandırmayı iptal edin.
 • Uzantıları devre dışı bırakın.
 • Chrome'un indirme konumunu değiştirin.
 • Chrome'u güncelleyin.
 • Chrome'u sıfırlayın.
 • Chrome'u yeniden yükleyin.

Bağlantıyı Kontrol Edin

Bu sorun en temelde internet bağlantısında yaşanan bir problemden kaynaklanıyor olabilir ve bu nedenle ilk yöntem internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Bağlantıyı kontrol ettikten sonra Chrome'u yeniden başlatın ve dosyaları tekrar indirmeye başlayın. Eğer sorun hala devam ediyorsa bir alttaki yönteme geçiş yapın.

Temel Temizlik Yapın

Bu noktada temel temizlikleri yapmak bazı olası sorunların önüne geçebilir. Bahsettiğimiz şey Chrome'un ayarlarına girmenizi ve hem geçmişi hem de önbelleği temizlemeyi içeriyor. Bunun ardından Chrome'u yeniden başlatın ve dosyaları tekrar indirmeye çalışın. Eğer sorun hala devam ediyorsa bir alttaki yönteme geçiş yapın.

Donanım Hızlandırmayı İptal Edin

Chrome'u açın ve 'Gelişmiş Ayarlar' menüsü altında yer alan 'Kullanılabilir Olduğunda Donanım Hızlandırmayı Kullan' seçeneğindeki işareti kaldırın. Bunun ardından Chrome'u yeniden başlatın ve dosyaları tekrar indirmeye çalışın. Eğer sorun hala devam ediyorsa bir alttaki yönteme geçiş yapın.

Uzantıları Devre Dışı Bırakın

Bazı durumlarda uzantılar, can sıkıcı sorunlara yol açabilirler. Uzantıların herhangi bir soruna neden olup olmadığını anlamak için Chrome'daki eklentilerin tümünü bir süre için devre dışı bırakın ve dosyaları tekrar indirmeye çalışın. Eğer sorun hala devam ediyorsa Chrome'u kullanmayı bırakın ve alternatif bir internet tarayıcısına geçiş yapın.

Chrome'un İndirme Konumunu Değiştirin

 • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Ayarlar menüsüne girin.
 • "İndirilenler" sekmesini görüntüleyin.
 • "Değiştir" butonuna basın.

Can sıkıcı problem, mevcut indirme konumundan kaynaklanıyor olabilir. Bu sebepten ötürü indirme konumunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesinin üzerine tıklayın. Açılan pencere üzerinden ayarlar menüsüne girin. "İndirilenler" sekmesini görüntüleyin ve ardından "Değiştir" butonuna tıklayın.

Chrome'u Güncelleyin

 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine basın.
 • "Yardım" yazısına tıklayın.
 • "Google Chrome hakkında" seçeneğini seçin.

Güncelleme yapmak, söz konusu sorunun düzelmesine yardım edebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek içini lk olarka sağ üst köeşde bulunan üç nokta simgesine basın ve ardından açılan pencere üzerinden "Yardım" yazısına tıklayın. Daha sonra "Google Chrome hakkında" seçeneğini seçin. Eğer yeni bir sürüm varsa güncelleme işlemini yapın.

Chrome'u Sıfırlayın

 • Ayarlar menüsüne girin.
 • "Sıfırla ve temizle" sekmesini açın.
 • "Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin" butonuna basın.
 • İşlemi onaylayın.

Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise tarayıcıyı sıfırlamaktır. Bunun için ilk önce ayarlar menüsünü açın ve ardından "Sıfırla ve temizle" sekmesine girin. Açılan sayfada yer alan "Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin" butonuna basın. Son olarak işlemi onaylayın.

Chrome'u Yeniden Yükleyin

Eğer sorun hala devam ediyorsa bilgisayarınızdan Chrome'u tamamen kaldırın ve kayıt defterinde yer alan tüm klasörleri silin. Ardından Chrome'u tekrar yükleyerek sade ve temiz bir başlangıç yapın ve dosyaları tekrar indirmeye çalışın. Eğer sorun hala devam ediyorsa bir alttaki yönteme geçiş yapın.

Bu yazıda Chrome dosya indirme hatası için uygulanabilecek çözüm yöntemlerini açıkladık. Eğer sorunu farklı bir yöntem ile çözdüyseniz yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca farklı bir tarayıcı kullanmak isterseniz tamamen gizlilik odaklı çalışan tarayıcılar listesini inceleyebilirsiniz.

Tarayıcı Deneyimini Üst Seviyeye Taşıyan Chrome Ayarlar
İNTERNET

Tarayıcı Deneyimini Üst Seviyeye Taşıyan Chrome Ayarlar

Tarayıcı deneyiminizi iyileştirecek çeşitli Chrome ayarlar yer alıyor. Bu ayarları uygulayarak daha iyi bir deneyim elde edebilirsiniz.

YORUMLAR