En Hızlı Gif Bulma ve İndirme Sitesi Giphy

Uzun bir süredir internet kullanıcılarının vazgeçemediği hareketli resimlere GIF deniyor. Aslında bu kadar basit değil ama gif'in teknik tanımına girersek çok sıkılacağınızı bildiğimiz için bu girişi bitirelim.

En Hızlı Gif Bulma ve İndirme Sitesi Giphy

Uzun bir süredir internet kullanıcılarının vazgeçemediği hareketli resimlere GIF deniyor. Aslında bu kadar basit değil ama gif'in teknik tanımına girersek çok sıkılacağınızı bildiğimiz için bu girişi bitirelim.

Gif paylaşmak bu dönemde oldukça popüler ve insanlar bazen birbirlerine gif göndererek mesajlaşıyorlar. Gif bu kadar yaygınlaşmışken yavaş yavaş gif stoğunuz tükenebilir. Üzülmeyin sizlere  bu blog yazısında anlatacağımız gif sitesi ile yüzlerce hatta binlerce gif'e hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.Ayrıca Tumblr gibi platformlarda oldukça yaygın olan gif paylaşma özelliği geçtiğimiz günlerde Twitter'a da geldi. Ayrıntıları öğrenmek isterseniz haberimizi okuyabilirsiniz.

Anlatmaya çalıştığımız site Giphy. Hemen yandaki sitenin ismine tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz. Giphy yüzlerce gif resmini bünyesinde barındıran bir gif galerisi. Bu siteden istediğiniz şekilde gif indirebilirsiniz. Ayrıca sizde paylaşmak istediğiniz gifleri bu siteye yükleyebilirsiniz. Giphy oldukça güzel bir site özellikle gif resimleri ile haşır neşir olan birisi için. Sitenin en güzel yanı etiketleme sistemine sahip olması. Yani aramak istediğiniz bir gif'i etiket ile rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Mesela "Tech" yazdığınız zaman teknoloji ile ilgili gifler karşınıza çıkacaktır. İşin en kötü yanı ise sitenin Türkçe dil desteği yok.

Sitenin kullanıcıları memnun etmek için yaptığı menüde bazı kısa yollar bulunuyor. Mesela kategorilere girerek gifleri sınırlandırabiliyorsunuz. Favori gifleri ve en çok oy almış 100 gif'e hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz. En çok gif paylaşan ve en çok oy alan kayıtlı kullanıcıları da görebileceğiniz ayrı bir alan sizleri bekliyor.

Giphy isterseniz e-posta yardımıyla size günlük olarak en yeni gifleri gönderiyor. Yalnız siteye fazla gif yüklendiği için bu konuda gereksiz e-postalar alabilirsiniz.

Giphy'den gif indirmeyi anlatalım.

1) Öncelikle istediğiniz gif'i Giphy'den bulun ve üzerine tıklayarak gif'in sayfasına gidin.

2) Yukarıda da resmini gördüğünüz gibi girdiğiniz gif'i şu yollarla paylaşabilirsiniz: 

  • Facebook ve Twitter kısa yollarından hemen sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.
  • Emped kodu yardımı ile sitenizde paylaşabilirsiniz.
  • Direkt Giphy'nin linkini kullanabilirsiniz.
  • Sağ tıklayarak gif'i bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

3) 2. adımda anlattığımız yöntemlerde birisi ile rahatlıkla gif'i paylaşabilirsiniz. Bu site ile arkadaşlarınızın görmediği gifleri bulabilir ve onlara gönderebilirsiniz.

"Hepinize gif'li günler!"

Aşağıda işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bazı gif programları var. İsterseniz bu programları da deneyebilirsiniz.

YORUMLAR